Mano GargždaiŠachmatininkai mokslo metus pradėjo kovodami turnyre Rietave

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Gargždiškiai šachmatininkai ant nugalėtojų pakylos. Tarp moterų, pirmoji iš kairės, sidabro medaliu pasidabinusi Auksė Zonytė. Tarp vaikinų, iš kairės pirmas, su sidabro medaliu, Šarūnas Juknius, per vidurį – aukso medalį tarp U15 berniukų iškovojęs Dominykas Kušlikis. Gargždiškiai šachmatininkai ant nugalėtojų pakylos. Tarp moterų, pirmoji iš kairės, sidabro medaliu pasidabinusi Auksė Zonytė. Tarp vaikinų, iš kairės pirmas, su sidabro medaliu, Šarūnas Juknius, per vidurį – aukso medalį tarp U15 berniukų iškovojęs Dominykas Kušlikis.

Rugsėjo 2 dieną Rietave vyko šio miesto šachmatų klubo „Karaliaus gambitas“ organizuojamas turnyras, skirtas mokslo metų pradžiai. Į jį susirinko 68 įvairaus lygio šachmatininkai, daugiausiai iš įvairių Žemaitijos vietovių. Tarp dalyvių buvo 15 Klaipėdos rajono BĮ Sporto centras ugdytinių ir vienas šachmatų klubo „Mintis“ narys. Devyni mūsų dalyviai buvo tie, kurie stengiasi įsivykdyti reitingus, o kita dalis – jau patyrę pirmos meistriškumo grupės jaunieji šachmatininkai.

 

Labiausiai patyrę mūsiškiai, bemaž visas šešetas, sėkmingai kovojo lyderių grupėje. Galop, Dominykas Kušlikis su 6 taškais iš 9 galimų buvo garbingoje 12-toje vietoje. Kas žino, kaip Dominykui būtų susiklostęs finišas, jei burtai paskutiniame ture nebūtų jo numetę į pirmąją lentą kovoti su turnyro favoritu FM Andrejumi Levickiu (Rtg. 2295) iš Ukrainos. Nepaisant pralaimėjimo, Dominykas buvo pirmas tarp U15, aplenkdamas ne ką kitą, o ... kitus du mūsiškius – Auksę Zonytę ir Šarūną Juknių, kurie surinko po 5,5 taško ir pasidalijo atitinkamai 19-tą bei 20-tą vietas. Tiesa, Auksė pasiėmė moterų įskaitos antros vietos prizą, Šarūnui palikdama U15 antrąją vietą.

Nedaug trūko, tik sėkmės, paskutiniame ture Matui Valaikai. Pergalės atveju jis būtų tarp U15 buvęs antras, Šarūną Juknių pastumdamas į trečiąją vietą. Tada šioje kategorijoje būtų visiškas mūsų mažųjų meistrų dominavimas. Analogiškai ir moterų įskaitoje. Iki paskutinės partijos Auksei kompaniją sėkmingai palaikė Jogailė Paliulytė. Tačiau pralaimėjimas paskutiniame ture, ir Jogailė nusileido į moterų penktąją vietą. Meistriškumo grupės reitinguotųjų šachmatininkų vardą garbingai apgynė ir Vėjas Čepauskas, kuris su 5 taškais buvo 29-toje vietoje, savo Rtg. pasikeldamas dar 26 taškais (nuo šiol jo Rtg. 1306). Jeigu apie reitingus, tai tik Auksė liko prie savo atskaitos taško, o kiti visi kėlėsi, daugiausiai – tai Dominykas Kušlikis, plius 48.

O ką kiti, kurie buvo „reitingų medžioklėje“? Jau dabar aišku, kad Rtg. įsivykdė Justas Petrusevičius, surinkęs 4 taškus, tarp jų nukaudamas du reitinguotuosius bei iškovojęs 45-tąją vietą. Spalio 1 d. sužinosime jo Rtg. Tikimės gauti apie 1200. Analogiškai ir Norbertas Šatkus, įvykdęs FIDE reikalavimus (tikimės Rtg. apie 1050). Iš kitų arčiausiai buvo Dominykas Kondrotas, Jonas Šimulis ir Domantas Taučius. Tačiau tiek jie, tiek Aleksandras Baranauskas, Noja Valaikaitė ir Adelė Zonytė savo triumfo valandos dar turės palaukti.

Buvo naudingas turnyras pradedant naujuosius mokslo metus. Tradicinė padėka tėveliams, kurie buvo pagalbininkais šios kelionės metu. Vaikai nuolat jautė jų paramą ir vis drąsesni sėdo prie šachmatų lentų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 408 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,