Mano GargždaiOrų prognozė savaitgaliui: sulauksime lietaus

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Astos Šatkienės nuotr. Astos Šatkienės nuotr.

Šį šeštadienį jau rudens lygiadienis. Baigiasi astronominė vasara. Pagal daugiamečius duomenis, maždaug šiuo laiku baigiasi ir meteorologinė vasara. Šiemet tikrai vasariška šiluma laikysis iki paskutinės dienos.

 

Šiandien, penktadienį, Lietuva atsidurs tarpe rytuose išsiplėtusio anticiklono ir iš vakarų artėjančio žemo slėgio sūkurio. Dėl didelio atmosferos slėgio kontrasto mūsų krašte pūs gana stiprus pietryčių vėjas, kai kur jo gūsiai sieks 15–17 m/s. Diena rytinėje šalies pusėje bus sausa ir saulėta. Vakariniuose rajonuose, ypač popietinėmis valandomis, pamažu daugės debesų, o vakare pajūryje jau sulauksime ir lietaus. Temperatūra dieną turbūt daugelyje vietovių viršys daugiamečius rekordus, nes termometrai pavėsyje rodys net 23–28 laipsnius šilumos.

Šeštadienį Lietuvos orus jau lems aktyvus Atlanto ciklonas. Jo genamas šaltasis banguotas atmosferos frontas pamažu išstums tropinį orą iš mūsų krašto, tačiau tikrai rudeniškų orų dar teks palaukti.

Naktį daugiausia lietaus teks vakarinei šalies pusei. Vietomis lis smarkiai, kai kur gali nugriaudėti perkūnija. Apysmarkis vėjas daugiausia pūs iš pietryčių, pietų, tik arčiau jūros pasisuks iš vakarų. Temperatūra debesuotą naktį bus kaip kaitrią vasarą – net 14–19 laipsnių šilumos.

Šeštadienio dieną minėtas atmosferos frontas banguos per Centrinę ir Rytų Lietuvą. Daug kur trumpai palis, intensyviau Aukštaitijoje. Kai kur tikėtinas smarkus lietus ir perkūnija. Gana stiprus vėjas jau visame krašte pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų ir atneš vėsesnį orą. Aukščiausia temperatūra daugelyje vietovių sieks 18–23 laipsnius šilumos, rytiniame šalies pakraštyje dar gali spėti sušilti iki 24–26 laipsnių.

Sekmadienį, ciklonui tolstant, orai pamažu gerės. Naktį dar negausiai palis daugiausia rytiniuose ir pietiniuose rajonuose, vietomis nusidrieks rūkas. Dieną tikėtini tik pavieniai silpni palynojimai, bus daugiau saulės. Vėjas vyraus vakarinių krypčių, vidutinio stiprumo. Temperatūra naktį svyruos tarp 10–15 laipsnių šilumos, dieną oras turėtų sušilti iki 17–22 laipsnių – kaip lietuvišką vasarą.

Ateinančios savaitės pradžioje mūsų regionas vėl turėtų patekti į aukštesnio slėgio sritį. Vėl įsivyraus sausi ir gana ramūs orai. Naktys prognozuojamos vėsios, o dienos žada būti gana šiltos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 159 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,