Mano GargždaiLietuvos paštas atleidžia 400 darbuotojų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Lietuvos pašto nuotr. Lietuvos pašto nuotr.

Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, Lietuvos paštas pradeda pertvarkyti laiškininkų tinklą. Dėl šios priežasties bus peržiūrėti pašto apylinkių dydžiai – tai garantuos tolygesnį darbo krūvį ir leis įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams. Įgyvendinant tinklo efektyvinimo pertvarką, bendrovė atsisveikins apytiksliai su 400 laiškininkų.

 

Sprendimas dėl šio pokyčio priimtas radus sutarimą su darbuotojų atstovais ir atsižvelgus į jų pateiktas pastabas. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms iš viso bus skirta apie 800 tūkst. eurų, o bendrovės personalo specialistai jiems teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais.

„Alternatyvių siuntimo kanalų, pirmiausiai per paštomatų tinklą, populiarėjimas ir mažėjančios tradicinių pašto paslaugų apimtys – tendencija, matoma visoje Europoje. Nors vien tik per pastaruosius penkerius metus šių paslaugų poreikis Lietuvoje sumažėjo kone perpus, tačiau per šį laikotarpį ne visiems laiškininkams tenkančios darbų apimtys buvo peržiūrėtos. Tai lėmė netolygius darbų krūvius skirtingose pašto apylinkėse, dėl ko ir priėmėme sunkų sprendimą su dalimi laiškininkų atsisveikinti. Ši pertvarka yra būtina, norint išlaikyti bendrovės finansų tvarumą ir kartu padidinti veiklos efektyvumą“, – sako Rolandas Zukas, Lietuvos pašto generalinis direktorius.

Pertvarkius tinklą, bus pagerintos Vilniuje bei Kaune dirbančių laiškininkų darbo sąlygos. Jų darbo savaitė sutrumpės nuo 6 iki 5 dienų ir bus tokia pati, kaip ir likusioje šalies dalyje dirbančių laiškininkų.

Padėdamas pertvarkos paveiktiems laiškininkams kuo greičiau įsidarbinti, Lietuvos paštas glaudžiai bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba padėdamas suorganizuoti jos atstovų ir darbuotojų susitikimus. Jų metu bus suteikta visa darbuotojams reikalinga informacija apie registraciją Užimtumo tarnyboje, situaciją darbo rinkoje, siūlomas laisvos darbo vietos bei aptariamos galimybės persikvalifikuoti. Dalį darbo laiko atleidžiami laiškininkai galės skirti persikvalifikavimui arba naujo darbo paieškai.

Laiškininkų tinklo pokyčiai visoje Lietuvoje vyks etapais iki 2024 m. pavasario. Apie pusę atleidžiamų darbuotojų sudarys dalį Vilniaus ir Kauno pašto apylinkių aptarnaujantys laiškininkai. Šiuose miestuose didžioji dalis laiškininkų apylinkių buvo peržiūrėtos tik 2017 m.

Skaičiuojama, kad tradicinių pašto paslaugų (daugiausiai laiškų siuntimo ir prenumeratos pristatymo) apimtys 2023 m. pirmąjį pusmetį sumažėjo ketvirtadaliu. Laiškininkų tinklo ir pašto apylinkių pertvarka Lietuvos paštui per metus leis sutaupyti apie 4,8 mln. eurų. Svarbu pažymėti, kad nesiimdama tinklo efektyvinimo priemonių bendrovė turėtų ženkliai kelti savo teikiamų paslaugų kainas.

Siekdamas gerinti darbo sąlygas, Lietuvos paštas ir toliau planuoja laikytis nuoseklios atlygio didinimo politikos. 2023 m. bendras bendrovės atlyginimo kėlimo fondas viršijo 4 mln. eurų. Kita reikšminga darbo sąlygų gerinimo priemone taps laiškininkams suteikiami nauji automobiliai, su kuriais siuntų išvežiojimas bus ne tik patogesnis, bet ir greitesnis.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 119 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,