Mano GargždaiDu koncertai per vieną vakarą: programas pristatys arfininkė Liucilė U. Vilimaitė ir pianistė Gabija Natalevičienė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos koncertų salės nuotr. Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Šiuolaikinės muzikos festivalyje „Permainų muzika“ – netradicinio formato muzikos vakaras, kuriame – du rečitaliai per vieną vakarą. Dvigubame koncerte solo programas pristatys nestandartiniais fortepijono koncertais publiką žavinti Gabija Natalevičienė bei eksperimentiniais muzikos atlikimo būdais garsėjanti arfininkė Liucinė U. Vilimaitė. Programa skambės Klaipėdos koncertų salėje spalio 4 dieną 18.30 valandą.

 

Meditacinę atmosferą kurs fortepijono garsai

Pirmoji koncerte kūrinius atliks meistriškai fortepijoną valdanti Gabija Natalevičienė. Pianistė didelį dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kartu su kompozitoriumi Mykolu Natalevičiumi įgyvendina projektus.

„Šiame koncerte klausytojai turės galimybę išgirsti itin retai atliekamus fortepijono opusus ir patirti, kaip įvairiai gali skambėti šis instrumentas. Programa atskleidžia fortepijoną neįprastu kampu, kuomet akcentas dedamas ne į atlikėjo virtuoziškumą ir artistiškumą, bet į meditatyvios atmosferos kūrimą, nukreipiant klausytoją savotiškai savistabai“, – atskleidžia G. Natalevičienė.

Pianistė skambins Johno Cage’o, Hanso Otte, Vidmanto Bartulio ir Mykolo Natalevičiaus kūrinius.

 

Išskirtinė proga išgirsti arfą

Dar vienas koncerto instrumentas – retai solinėse programose skambanti arfa. Šiuo instrumentu gros tarptautinių konkursų laureatė, jaunosios kartos arfininkė Liucilė U. Vilimaitė. Arfininkė, šalia kitų kūrinių, atliks ir savo kūrinį arfai „Gūdžiagirės“.

„Pirmą kartą Lietuvoje, Klaipėdos koncertų salėje, pristatysiu savo porą metų kurtą ir ruoštą audiovizualinį projektą „Išnyrantys sapnai” („Emerging dreams”). Per muziką, videoprojekcijas ir tekstą klausytojai patirs skirtingas miego ir sapnavimo būsenas: nuo pradžioje užklumpančio snūduriavimo iki pačių keisčiausių mūsų pasąmonės sukuriamų sapnų vaizdinių“, – pasakojo L. U. Vilimaitė.

 

Unikalus arfos ir elektronikos derinys

Vakaro intriga – kompozitoriaus, daug kuriančio teatrui, Antano Jasenkos naujo lietuviško kūrinio Muzika arfai“ premjera. Pasak L. U. Vilimaitės, jame „natūralus arfos garsas maišysis ir liesis su neatpažįstamu, tarsi iš kito pasaulio suskambančiu elektroniniu arfos garsu, taip duodant aliuziją į kartais visai susimaišančius sapno ir realybės pasaulius“.

Jaunosios kartos atlikėjos G. Natalevičienė ir L. U. Vilimaitė kvies į šiuolaikinės muzikos patirtį, kurioje – garsiausi pasaulio kūrėjai, vaizdo projekcijos bei naujausios lietuviškos muzikos idėjų ir elektronikos deriniai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 141 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,