Mano GargždaiInovatyvūs pakavimo medžiagų panaudojimo būdai įvairiose pramonės šakose

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Ne paslaptis, jog šiuo metu įvairių produktų pakuotėms skiriamas vis didesnis dėmesys. Jau seniai pakuotės yra skirtos ne tik tam, kad apsaugotų produktus nuo pažeidimų, bet ir tam, kad patrauktų vartotojų dėmesį bei padėtų tinkamai reprezentuoti prekės ženklą. Todėl sparčiai tobulėjant technologijoms ir keičiantis požiūriui į pakuočių funkcijas, skirtingos pramonės šakos pristato inovatyvius pakavimo medžiagų panaudojimo būdus, maloniai stebinančius vartotojus.

 

Kokios naujausios pakavimo tendencijos? Ką kiekvienam verslui reikia žinoti apie šiuolaikinius pakavimo sprendimus? Pasižvalgyme po įvairias pramonės šakas ir naujausias pakavimo tendencijas.

 

Akcentuojamas tvarumas

Pirmas dalykas į ką reikia atsižvelgti kalbant apie naujausias pakavimo tendencijas yra tvarumas. Šiuo metu ekologiškos pakavimo medžiagos yra tai į ką dėmesį sutelkia tie verslai, kuriems rūpi aplinka ir vartotojų poreikiai. Atlikta nemažai tyrimų, įrodančių ekologiškų pakuočių svarbą ir jų teikiamą naudą verslui. Vienas iš tokių tyrimų atskleidė, kad gamtai draugiškos pakuotės gali paskatinti pardavimus nuo 2 iki 4 %. Todėl siekiant didesnių pardavimų ir norint pabrėžti vartotojams patrauklias prekės ženklo vertybes įvairiose pramonės šakose vis dažniau naudojamos tvarios pakavimo medžiagos. Reikia žinoti, jog tvariomis laikomos šios medžiagos:

  • Ekologiškos pakuotės yra pagamintos iš perdirbtų arba natūralių medžiagų, jų gamybos metu sumažinamas anglies dvideginio išmetimas.
  • Ekologiškos pakuotės yra netoksiškos, gamybai dažnai naudojamos biologiškai skaidžios medžiagos, kurios nesukelia alergijos.
  • Ekologiška pakuotė gan dažnu atveju skirta pakartotiniam naudojimui, tai reiškia, jog vartotojai tokią pakuotę gali panaudoti kažkam kitam.

 

Maisto pramonėje – biologinės kilmės ir išmaniosios pakuotės

Maisto produktų pakuotės yra tai, be ko neįsivaizduojama maisto pramonė. Pastebima, jog siekiant prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojų pirkimo elgsenos reikalavimų maisto pramonė palaipsniui keičia pakavimo įpročius ir pristato inovatyvius pakavimo medžiagų panaudojimo būdus. Viena naujausių pakavimo tendencijų maisto pramonėje – biologinės kilmės pakuotės. Apie biologinės kilmės pakuotes reikia žinoti, jog šios pakuotės dažnai gaminamos naudojant augalines medžiagas, tokias kaip bambukas ir jūros dumbliai, o tai reiškia, kad jos gali veiksmingai biologiškai skaidytis ir turi teigiamą poveikį aplinkai. Pažymėtina, jog jūros dumbliais padengtos pakuotės, pagamintos taip, kad būtų panašios į plastiką, kuris naudojamas pakuotėse kaip barjerinė danga, apsauganti maisto produktus. Vienas didžiausių jūros dumblių pakuočių privalumų – tokios pakuotės gali būti perdirbamos arba kompostuojamos.

Išmaniosios maisto pakuotės – dar viena naujovė maisto pramonėje. Verta ir įdomu sužinoti, jog maisto pramonėje pradėta diegti skaitmeninius komunikacijos kanalus, kurie padėtų paskatinti vartotojų įsitraukimą, teiktų informaciją apie produktą ir užtikrintų geresnę bendrą klientų patirtį. Pagrindinis šių pakuočių privalumas yra tas, jog jos suteikia vartotojams informaciją apie produkto saugą, šviežumą ir kokybę. Pavyzdžiui, tokios pakuotės gali informuoti apie maisto produktų tinkamumą vartoti atidarius pakuotę, produkto temperatūrą, mikrobiologinį užterštumą pakuotės viduje. Akcentuojama, jog išmaniųjų pakuočių pritaikymas maisto pramonėje yra itin platus – jos pritaikomos pakuojant pieno produktus, mėsą ir jūros gėrybes, duonos ir konditerijos gaminius.

 

Mados pramonėje – kuo mažiau pakuočių atliekų

Ar žinojote, jog mados pramonė sukuria iki 10 % pasaulinės taršos? Taip yra todėl, jog dėžės, krepšiai ir kitos pakavimo medžiagos yra neatskiriama mados pramonės dalis. Siekiant pakeisti šią situaciją daugelis mados prekių ženklų pereina prie tvarių pakavimo būdų ir stengiasi kuo labiau sumažinti pakuočių atliekų kiekį. Kokios naujausios pakavimo tendencijos pastebimos mados pramonėje?

  • Gofruoto kartono pakuotės. Šiuo metu daugelis mados prekių ženklų renkasi gofruoto kartono pakuotes. Gofruotas kartonas yra itin ekologiška medžiaga, kuri gali būti naudojama pakartotinai ir yra 100 % perdirbama. Be to, gofruoto kartono pakuotės išsiskiria patikimumu, nes efektyviai apsaugo gaminius ir universalumu, nes gali būti suformuotos praktiškai į bet kokią formą.
  • Ekologiški maišeliai. Dar vienas inovatyvus ir tvarus pakavimo sprendimas – ekologiški maišeliai. Šie drabužiams pakuoti skirti maišeliai gaminami iš popieriaus arba iš ekologiškų audinių, tokių kaip medvilnė ir šilkas. Ekologiškų maišelių privalumai – universalumas, tvirtumas, estetika, pakartotinis naudojimas.
  • Sodinamasis sėklinis popierius. Ko gero, vienas inovatyviausių pakavimo būdų mados pramonėje – sodinamasis sėklinis popierius. Sodinamas sėklinis popierius yra biologiškai skaidomas. Tai reiškia, jog užkasus tokį popierių žemėje ir jį palaisčius, popierius suyra ir dygsta sėklos.

 

Elektronikos pramonėje – dėmesys maksimaliai apsaugai

Elektronikos pramonė – viena dinamiškiausių, išsiskirianti nuolatiniu tobulėjimu tam, kad atitiktų kintančius vartotojų poreikius ir technologijų pažangą. Tad inovatyvių pakavimo sprendimų elektronikos pramonėje tikrai netrūksta:

  • Antistatinės pakuotės. Ne paslaptis, jog elektronikos prietaisai yra itin jautrūs statinei elektrai, kuri gali padaryti didelę žalą. Siekiant maksimalios apsaugos, šiuo metu transportuojant ar sandėliuojant elektronikos prietaisus naudojamos antistatinės pakuotės. Neabejotinas tokių pakuočių privalumas – veiksmingai sumažinamos trinties įkrovos, atsirandančias transportavimo metu.
  • Putplasčio įdėklai. Dar vienas inovatyvus pakavimo sprendimas, sparčiai populiarėjantis elektronikos pramonėje – putplasčio įdėklai. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad gan dažnai šie įdėklai gaminami pagal užsakymą tam, kad geriausiai atitiktų elektronikos prietaiso formą bei dydį ir suteiktų maksimalią apsaugą jį transportuojant. Taip pat reikia žinoti, jog putplasčio įdėklai yra lengvi, patvarūs ir gali būti naudojami pakartotinai, tad tai – ekologiška pakuotė.
  • Išmaniosios pakuotės. Išmanieji pakavimo sprendimai – elektronikos pramonėje. Išmaniosiose pakuotėse naudojami jutikliai ir kitos sekimo technologijos, kurios realiuoju laiku pateikia informaciją apie vietą, temperatūrą, drėgmę ir kitus aplinkos veiksnius, galinčius turėti įtakos elektronikai transportavimo metu. Pažymėtina, kad tokio tipo pakuotės įmonėms atneša nemažai naudos – padeda sumažinti atliekų kiekį ir užtikrinti, kad klientus pasiektų nepažeistos elektronikos prekės.

 

Ar inovatyvūs pakavimo būdai tinka mano verslui?

Natūralu, jog kyla klausimas: ar inovatyvūs pakavimo būdai tinka mano verslui? Galbūt svarstote geriau nesivaikyti naujovių ir likti ištikimi tradicinėms pakuotėms? Svarbu suprasti, jog būtent pakuotė yra pirmasis kontaktas su klientais. Tai reiškia, kad klientai susidarys pirmąjį įspūdį apie jūsų prekės ženklą pagal produkto pakuotę. Kas įtinka bei patinka šiuolaikiniams vartotojams? Dėmesys gamtai ir naujovėms yra tai, ko iš prekės ženklo tikisi didžioji dalis vartotojų. Tad kiekviena įmonė turėtų drąsiau pažvelgti į naujausias pakavimo tendencijas, ieškoti ir atrasti tai, kas geriausiai pabrėžtų puoselėjimas verslo vertybes ir suteiktų naudą bei pasitenkinimą klientams.

 

 

Reklama.

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 104 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,