Mano GargždaiMuziejus įgyvendina eksponatų restauravimo projektus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Liemenė prieš restauravimą ir po. Gargždų krašto muziejaus nuotr. Liemenė prieš restauravimą ir po. Gargždų krašto muziejaus nuotr.

Gargždų krašto muziejuje ir filialuose kaupiami, saugomi, tyrinėjami, eksponuojami ir pristatomi krašto istoriją liudijantys, istorijos, etnografijos, archeologijos, ikonografijos, dailės rinkiniai. Dalis į muziejus patenkančių vertybių dėl natūralių procesų, išorinio aplinkos poveikio arba mechaninio pakenkimo būna blogos ar net kritinės būklės. Įvertinus esamą būklę siekiama sustabdyti tolimesnį eksponatų nykimą kreipiantis į muziejines vertybes konservuoti ar restauruoti galinčius atestuotus restauratorius bei teikiant paraiškas Lietuvos kultūros tarybos finansavimui gauti.

 

Šiemet muziejininkai sėkmingai įgyvendino projektą – „Laivadirbio kasdienybę menančių muziejinių vertybių restauravimas“ finansuotą Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Projekto metu restauruota muziejaus etnografijos rinkinyje saugoma itin reta, blogos būklės, garsiausiam Pamario laivadirbiui Jonui Gižui priklausiusi liemenė, naudota XX a. pradžioje. Nėra gausiai išlikusių šio laikotarpio laivadirbių veiklos atributų, o mūsų krašte tokia vertybė vienintelė pasiekusi muziejų. Liemenė galėjo tarnauti kaip šildymo arba saugos priemonė. Ant audinio aliejiniais dažais užrašyti inicialai liudija apie anuomet veikusias laivadirbių, žvejų grandis. Dėl dažno naudojimo liemenė labai sunyko, audiniai išbluko ir nusitrynė, atsirado daug skylių, siūlės prairo, „pūkai“ sumenko. Todėl buvo nuspręsta pasirašyti sutartį su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi dėl restauravimo darbų. LNDM P. Gudyno restauravimo centre atlikti liemenės cheminiai audinių tyrimai, parinktos audinių valymo metodikos ir restauravimo medžiagos. Restauravimo metu dėl liemenės kamšalų ir audinių trapumo buvo derinami sausojo ir šlapiojo valymo būdai. Dėmės ir kiti nešvarumai valyti organiniais tirpikliais traukos spintoje, atlikti kiti restauravimo darbai.

Apžiūrėti ir daugiau sužinoti apie restauruotą eksponatą bus galima apsilankius muziejaus filialo J. Gižo etnografinės sodybos istorinėje ekspozicijoje „J. Gižas. Laivadirbio skrynia atvėrus…”, edukacijų metu bei Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje.

 

Projektą finansuoja

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 90 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,