Mano GargždaiBrandos egzaminų pasirinkimai: šiek tiek ūgtelėjo matematika, chemija ir fizika

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Šių metų abiturientai pasirinko, kokius egzaminus laikys 2024 m. brandos egzaminų sesijoje. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 27716 kandidatai. Lyginant su praėjusiais metais, šis skaičius beveik nepakito.

 

Laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą nusprendė 17817 kandidatų, anglų kalbos – 18474, matematikos – 17050, istorijos – 8334, biologijos – 6740, geografijos – 4519 kandidatų.

„Sprendžiant iš kandidatų pateiktų prašymų, esminių skirtumų renkantis brandos egzaminus lyginant su ankstesniais metais nematyti. Svyravimai pasirinkimuose minimalūs – pusės procento ribose į vieną ar į kitą pusę. Iš didesnių pokyčių išskirčiau du valstybinius brandos egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos. Juos abu pasirinko apie 500 abiturientų daugiau. Išaugo ir pasirinkusiųjų chemijos egzaminą: tai didžiausias abiturientų skaičius per pastaruosius penkerius metus“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Kaip ir anksčiau, be minėtų valstybinių brandų egzaminų, abiturientai dažniausiai rinkosi anglų kalbos, istorijos, biologijos, geografijos egzaminus.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet daugiau abiturientų pasirinko valstybinius chemijos (0,9 proc. daugiau), fizikos (0,6 proc.), istorijos (0,4 proc.) brandos egzaminus. Nežymiai sumažėjo informacinių technologijų (0,5 proc.) ir geografijos (0,4 proc.) valstybinių brandos egzaminų populiarumas.

NŠA direktorės teigimu, 2024 m. brandos egzaminų sesijoje esminių pokyčių nenumatoma, visi ir mokykliniai, ir valstybiniai brandos egzaminai bus vykdomi taip, kaip iki šiol. Bus organizuojami valstybiniai ir mokykliniai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminai, tik valstybiniai biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos, informacinių technologijų, istorijos, matematikos, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzaminai, tik mokykliniai – menų, technologijų ir gimtosios kalbos (baltarusių, rusų, vokiečių) brandos egzaminai bei brandos darbas.

Pirmą kartą bus laikomas lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas, kuris iki šiol buvo tik mokyklinis. „Svarbu ne tik tai, kad lenkų gimtosios kalbos ir literatūros egzaminas tapo valstybiniu, bet ir tai, kad jį laikysiantys abiturientai, praėjusiais metais būdami vienuoliktokai, laikė lenkų gimtosios kalbos ir literatūros tarpinį patikrinimą“, – pabrėžia Rūta Krasauskienė. Šį egzaminą sudarys 2 dalys: testas ir rašto darbas. Jį laikyti pasirinko 777 kandidatai.

Iš viso kandidatai galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Pasirinkto dalyko brandos egzamino ir jo tipo vėliau keisti negalima. Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar brandos darbą.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės 2024 m. balandžio 3 d. užsienio kalbos (anglų) valstybinio egzamino kalbėjimo dalimi, o pasibaigs birželio 25 d. užsienio kalbos (vokiečių) valstybinio brandos egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalimi. Pakartotinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 26 d. ir truks iki liepos 12 d. Visas brandos egzaminų tvarkaraštis skelbimas NŠA interneto svetainėje.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 98 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,