Mano Gargždai„Jaunimo linija“ ieško naujų savanorių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
„Jaunimo linijos“ nuotr. „Jaunimo linijos“ nuotr.

Emocinę paramą teikianti organizacija „Jaunimo linija“ ieško naujų savanorių, kad telefoniniais ir internetiniais pokalbiais teiktų emocinę paramą jauniems žmonėms. Savanorių ieškoma Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose, taip pat savanoriauti galima ir nuotoliniu būdu iš bet kurio kito Lietuvos miesto ar net iš užsienio.

 

Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 381 savanorį. Per mėnesį „Jaunimo linija“ sulaukia vidutiniškai 3000 skambučių ir 1000 „chat“ žinučių, kuriuose jauni žmonės prašo pagalbos. „Jaunimo linija“ gali atsakyti tik į maždaug du trečdalius visų kreipimųsi, nes trūksta savanorių.

Todėl organizacija renka naują savanorių pamainą, kurie teiktų emocinę paramą nuo 2024-ųjų pavasario. Renkamos grupės mokymams ir kviečiami registruotis į informacinius susitikimus, kuriuose norintieji sužinos viską, ko reikės būsimam savanoriui, kiek reikės mokytis ir kaip teikti emocinę paramą. Infromaciniai susitikimai vyksta nuotoliniu būdu per „Zoom“ programėlę.

„Labas, savanori!”, – sakome visiems, norintiems išbandyti save savanorystėje. Norime pakviesti žmones, kurie dvejoja, ar verta savanoriauti, apsispręsti ir imtis šios atsakingos, bet kartu ir apdovanojančios veiklos. Didžioji dauguma „Jaunimo linijos“ savanorių sako, kad savanorystėje jie ne tik padėjo kitiems, bet ir atrado save, daug ko išmoko, įgijo naujų draugų ir naujų patirčių.

„Jaunimo linijos“ savanorystė yra ilgalaikė. Žmogus, norintis tapti savanoriu ir teikti emocinę paramą telefonu ar internetiniais pokalbiais, turi praeiti intensyvius 4 mėnesius trunkančius mokymus, kuriuose susipažįsta su emocine parama, psichologijos žiniomis, praktikuojasi teikti grįžtąmąjį ryšį, išklausyti ir atliepti besikreipiančiojo jausmus. Šiemet pirmą kartą savanoriauti kviečiame ir jaunuolius, sulaukusius 16 metų. Juos kviesime mokytis teikti emocinę paramą internetiniais pokalbiais. Tai gali būti puiki proga vyresniųjų klasių gimnazistams savanoriaujant „surinkti“ savo socialinių valandų normą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 284 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,