Mano GargždaiKaip turi būti pritvirtintas ginklų seifas, kad atitiktų saugumo reikalavimus?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Įmonės nuotr. Įmonės nuotr.

Asmeninio naudojimo ginklai (savigynai, medžioklei ir panašiai) privalo būti laikomi specialiuose seifuose. Esminius reikalavimus apibrėžia Lietuvos įstatymai, todėl jų laikytis yra privaloma kiekvienam. Būtina atsižvelgti ne tik į seifo sienelių storį, tačiau ir tai, kur apskritai šį įrengsite. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Kaip turi būti pritvirtintas ginklų seifas, kad atitiktų Lietuvoje vyraujančius saugumo reikalavimus?

 

Kaip turi būti pritvirtintas seifas?

Ginklą privaloma laikyti seife, pritvirtintame prie sienos arba grindų taip, kad juo negalėtų pasinaudoti pašaliniai asmenys. Kita vertus, šis reikalavimas galioja ne visuomet. Kai kuriems asmenims seifo įsirengti apskritai nereikia, tačiau tik tuo atveju, jeigu ginklai laikomi atskiroje patalpoje, kurioje ant langų uždėtos apsauginės grotos, o durys atitinka II saugumo klasę. Visiems kitiems prie sienų arba prie grindų montuojami seifai yra privalomi. 

 

Kiti ginklų laikymo reikalavimai

Egzistuoja ir daugiau ginklų laikymo reikalavimų:

  • Seifo sienelės turi būti ne plonesnės nei 3 milimetrai;
  • Fiziniai asmenys, kurie turi daugiau kaip 5 vienetus B kategorijos ginklų arba daugiau kaip 12 B, C kategorijų ir D kategorijos vienašūvių ilgųjų lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų, privalo įrengti apsauginę įsilaužimo signalizaciją, sudarytą bent iš vieno apsaugos ruožo; 
  • Jeigu yra aplinkybių, dėl kurių turimą ginklą laikyti gyvenamoje vietoje nesaugu, suderinus su teritorine policijos įstaiga, šį galima laikyti kitose sutartose vietose. 

 

Kaip pasirinkti ginklų seifą?

Renkantis tinkamą seifą pirmiausia pravartu atsižvelgti į tai, kokius ginklus ir kiek jų jame laikysite. Kai kurie variantai yra apsaugoti ne tik nuo vagysčių, tačiau ir gaisro. Žinoma, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti į seifo užraktą. Šių gausu tikrai įvairių, todėl reikėtų rinktis atsakingai. Bet kokiu atveju, anksčiau nurodyti reikalavimai yra pirmieji aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti, mat juos apibrėžia Lietuvos įstatymai. Tik tuomet galima apsvarstyti geriausią seifo dydį, užrakto ypatumus ar papildomą apsaugą nuo gaisro. Bet kokiu atveju, jeigu išsirinkti tinkamą variantą sunku, nedvejokite ir pasikonsultuokite su specialistais. 

 

Reklama.

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 566 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,