Mano GargždaiMokyklos kovos su elektroninėmis cigaretėmis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Mažinti mokyklose itin išsikerojusią problemą – elektroninių cigarečių ir vadinamųjų „veipų“ rūkymą, Klaipėdos rajonas iš esmės ėmėsi dar praėjusių metų pabaigoje. Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Vidaus reikalų ministerija dėl bandomojo projekto, Gargždų „Kranto“ progimnazija tapo bandomąja ugdymo įstaiga, kurioje jau taikoma nemažai įvairiausių prevencinių priemonių.

 

Įgyvendinant projektą, edukacinėmis veiklomis, švietimu ugdomas ir stiprinamas moksleivių sąmoningumas ir atsparumas narkotikų vartojimui ir platinimui. Dirbama ne tik su moksleiviais, bet ir su mokyklos administracija, mokytojais, tėvais.

Organizuojami susitikimai su visuomenės sveikatos specialistais, psichologais, bendruomenės pareigūnais, prokuroru. Mokiniai taip pat žiūri filmus ir juos aptaria su psichologais. Parengtame prevenciniame plane numatyta ir daugiau įvairių renginių, projektų ir akcijų.

Mokinių saugumas ir galimybės narkotinių medžiagų platintojams patekti į mokyklos teritoriją bus sprendžiamos ir kitomis priemonėmis. Viena jų – vaizdo kamerų ir mokyklą juosiančios tvoros įrengimas.

„Galbūt kai kurios priemonės visuomenei gali pasirodyti perteklinės, tačiau mokykla ir yra ta įstaiga, kuri turi užtikrinti visapusišką saugumą. Kad į teritoriją negalėtų patekti pašaliniai asmenys, kad ir tėvai jaustųsi saugiai ir ramiai, žinodami, kad niekas nebandys jų vaikui parduoti psichotropinių medžiagų. Siekiame maksimaliai išbandyti visas saugumo priemones, kad vaikai mokykloje ugdymo proceso metu būtų saugūs“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Teritoriją stebinčios kameros ir tvora prie progimnazijos turėtų atsirasti dar šią vasarą.

 

Veiklos vyksta visame rajone

Bendradarbiaujant su Vidaus reikalų ministerija siekiama sukurti ir patikrinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo bei platinimo prevencijos bendrojo lavinimo mokyklose mechanizmą, skirtą mokinių saugumui bendrojo lavinimo mokyklose didinti, nepalankiai, netolerantiškai ir atspariai teisės pažeidimams aplinkai formuoti ir prielaidoms elgesio keitimui sudaryti.

Pasirašant sutartį, bandomajam projektui Savivaldybei rekomenduota rinktis vieną iš dviejų rajone esančių progimnazijų. Gargždų „Kranto“ progimnazija buvo pasirinkta atsižvelgiant į Policijos departamento pateiktas išvadas dėl saugumo ir rekomendacijų.

Planuojama, kad veiklos, kurios jau vyksta „Kranto“ progimnazijoje, vėliau bus vykdomos ir kitose rajono mokyklose.

„Įvairios priemonės visose mokyklose įgyvendinamos jau ir dabar, jos buvo vykdomos ir iki sutarties pasirašymo. Su psichotropinių medžiagų vartojimo problema susiduriame ne tik mes, bet ir visa Lietuva. Kartais jauni žmonės labai lengvai pasiduoda bendraamžių įtakai, priima netinkamus sprendimus, negalvodami apie jų žalą sveikatai. Todėl ir stengiamės pasiekti kiekvieną mokinį, kad sudalyvavus renginyje, susitikime ar pokalbyje su specialistais, jam pačiam kiltų klausimų, pamąstymų, dvejonių, ar tikrai mano veiksmai yra geriausi man pačiam“, – sako Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.

Dar šių mokslo metų pradžioje tėvams ir mokytojams organizuotos specialios paskaitos, sukurtas algoritmas dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo mažinimo ugdymo įstaigose, taip pat glaudžiai bendradarbiaujama su policijos pareigūnais, specialias veiklas vykdo Visuomenės sveikatos biuras.

Itin daug dėmesio skiriama švietimui, edukacijai. Tėvams, ugdymo įstaigų specialistams organizuoti mokymai, paskaitos su gydytoju toksikologu ir  medicinos psichologe. Juose aptarta ne tik pati problematika, bet ir tai, kaip nustatyti galimą narkotinių medžiagų vartojimą, kokie fiziniai, psichologiniai, elgesio ir kiti požymiai tai signalizuoja. Kokie galimi pagalbos būdai.

Taip pat tėvams yra parengtos ir Visuomenės sveikatos biuro rekomendacijos, kaip su vaikais kalbėtis apie rūkymo ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą, bei atmintinė, kur kreiptis pagalbos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 81 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,