Mano GargždaiĮ ką atkreipti dėmesį perkant kiaušinius, kad Velykinis margutis būtų ne tik stiprus, bet ir saugus vartoti?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Šv. Velykų pagrindinis akcentas – kiaušiniai, kurie yra neatsiejama šios šventės dalis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena svarbiausią informaciją, kuri padės išsirinkti labiausiai jūsų lūkesčius ir kokybę atitinkančius kiaušinius

 

Visų pirma, kiaušinius pirkite tik iš oficialių prekybos vietų ar ūkininkų. Atkreipiame dėmesį, jog paženklinti kiaušiniai reiškia, jog kiaušinių laikymo vieta ir kiaušinių pakavimas yra kontroliuojamas VMVT.  Tačiau prekybos vietose galite sutikti ir neženklintų kiaušinių. Neženklintus kiaušinius gali parduoti tik smulkūs ūkiai turintys iki 50 vištų dedeklių.  Jei nusprendėte įsigyti būtent tokių kiaušinių – rekomenduojame daugiau sužinoti apie kiaušinių pardavėją: ar pardavėjas tikrai užsiima vištų dedeklių auginimu, pateikia savo duomenis vardą, pavardę, adresą pagal galiojančius teisės aktus.

Taip pat rinkitės tokių gamintojų produkciją, kurie ūkiuose yra įsidiegę pažangius gerovės standartus atitinkančius paukščių auginimo metodus, lesalus naudoja be GMO, augindami paukščius nenaudoja antibiotikų. Pagrindinę informaciją apie kiaušinių tinkamumo vartoti laiką, laikymo sąlygas ir kitą aktualią informaciją galima rasti pateiktą ant kiaušinių pakuočių.  

 

Ką reikia žinoti perkant kiaušinius? 

- Kiaušinių tinkamumo vartoti terminas 28 dienos po padėjimo;

- Atkreipkite dėmesį ar kiaušinis švarus, be deformacijų, pašalinių medžiagų, ar lukštas neįskilęs;

- Ar kiaušinis neskleidžia nemalonaus kvapo;

- Ant šviežio kiaušinio lukšto yra natūrali matinės spalvos apsauginė plėvelė, kuri saugo kiaušinį nuo mikroorganizmų patekimo. Senų kiaušinių paviršius tampa blizgus, ypač į tai būtina atkreipti dėmesį perkant kiaušinius turgavietėje.

Ką reiškia ant kiekvieno kiaušinio esantis kodas?  

Pavyzdžiui, ant kiaušinio matote žymėjimą: (0) (LT) (43-009).   Pirmoji ženklinimo kodo dalis nurodo vištų dedeklių laikymo būdą. 

- Žymėjimas 0 nurodo, kad vištos auginamos ekologiškai (t. y. vištos turi galimybę laisvai vaikščioti, ūkiams  taikomi ekologinio ūkininkavimo reikalavimai, šeriamos ekologiškais pašarais);

- Žymėjimas 1 nurodo, kad vištos dedeklės  turi galimybę vaikščioti lauke laisvai;

- Žymėjimas 2 nurodo, kad vištos dedeklės  laikomos ant kraiko (paukštynuose, fermose laisvai vaikščiojančios vištos);  

- Žymėjimas 3 nurodo, kad vištos dedeklės  laikomos pagerintuose narveliuose;

- Žymėjimas LT nurodo šalies kodą, Lietuvoje užaugintų vištų kiaušiniai turi ženklą LT, Latvijos – LV, o Lenkijos – PL žymėjimą ir t. t.;

- Trečioji ženklo dalis nurodo dedeklių vištų ūkio veterinarinio patvirtinimo numerį, kuris reiškia, kad laikymo vieta yra kontroliuojama šalies, kurioje buvo pagaminti kiaušiniai, kompetentingos tarnybos.

 

Primename, kad jei švenčių metu įsigijote kiaušinius, kurie kelia pagrįstų abejonių dėl maisto saugos ar kokybės, turite kreiptis į pardavėją ar paslaugos teikėją ir jums turi ją pakeisti ar kitais būdais kompensuoti žalą. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 148 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,