Mano GargždaiKlaipėdos rajono sveikatos centras: bendradarbiaus aštuonios įstaigos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Astos Šatkienės nuotr. Astos Šatkienės nuotr.

Žengiami tolimesni žingsniai kuriant Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centrą. Jo veikloje iš viso dalyvaus aštuonios įstaigos, kurios pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Pasak Klaipėdos rajono vicemero Vytauto Butkaus, sutelktos jėgos leis užtikrinti kokybiškesnes ir prieinamesnes paslaugas pacientams.

 

Koks Sveikatos centro kūrimo tikslas?

Sveikatos sritis – be galo jautri. Juk ne veltui yra sakoma ir visiems puikiai žinomas posakis, kad sveikata – brangiausias turtas. Klaipėdos rajonas sparčiai auga, gyventojų vis daugėja, tad siekiama, kad pacientai operatyviai gautų kokybiškas ir šiuolaikiškas sveikatos paslaugas arti namų bei jų spektras platėtų. Dar vienas tikslas – Klaipėdos rajono gyventojų sveikatos rodiklių gerėjimas. O suvienijus jėgas viso to siekti, žinoma, yra lengviau.

 

Koks bendradarbiavimo būdas pasirinktas ir kokios įstaigos dalyvaus Sveikatos centro veikloje?

Yra du būdai – struktūrinis ir funkcinis. Kuo jie skiriasi? Struktūrinis būdas reiškia, kad paslaugos teikiamos viename juridiniame asmenyje, o funkcinis – kad skirtinguose. Klaipėdos rajone nutarta Sveikatos centro paslaugas teikti tiek vienu, tiek kitu būdu. Iš viso bendradarbiaus net aštuonios įstaigos. Struktūriniu – Gargždų ligoninė ir Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras. O funkciniu būdu bendradarbiavimo sutarties pagrindu –Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Paupių pirminės sveikatos priežiūros centras, Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centras, UAB „InMedica“, taip pat VšĮ „Gyvenimo gija“ bei Klaipėdos universiteto ligoninė.

Noriu atkreipti dėmesį, kad Sveikatos centro kūrimas jokiu būdu nereiškia, kad kuri nors įstaiga bus uždaroma ar kelios atsidurs po vienu stogu. Tikrai ne. Tiesiog pacientams paslaugos bus teikiamos sveikatos įstaigoms bendradarbiaujant vienai su kita, o ne konkuruojant tarpusavyje.

 

Kokios sveikatos paslaugos bus teikiamos Klaipėdos rajono gyventojams?

Gydytojas, į kurį sunegalavę kreipiamės pirmiausia – šeimos. Taigi viena iš teigiamų permainų susijusi būtent su šia sritimi. Įkūrus Sveikatos centrą, pacientais rūpinsis visa šeimos gydytojo komanda: slaugytoja, akušeris, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas ir apylinkės administratorius.

Bendradarbiaujančios įstaigos išsidėsčiusios po visą rajoną, tad pacientai reikiamas paslaugas galės gauti kiekvienam patogioje vietoje. O jų spektras labai platus – nuo visuomenės sveikatos stebėsenos ir stiprinimo iki palaikomojo gydymo ir slaugos, paliatyvios pagalbos, dienos stacionaro, cukrinio diabeto slaugos ir daugybės kitų.

Planuojama teikti ir mobilias paslaugas, pavyzdžiui, odontologines gulintiems pacientams. Taip pat siekiama plėtoti ir fizinės medicinos bei reabilitacijos paslaugas, diegti pavėžėjimo paslaugas, įsigyti naujos įrangos, kuri suteiks galimybę pacientų sveikatos būklę stebėti net ir nuotoliniu būdu. Taigi džiuginantys pokyčiai jau pakeliui ir bus akivaizdūs kiekvienam.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 156 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,