Mano GargždaiPašto dėžučių ABC: svarbu ne tik spyna, bet ir parinkta vieta

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvos pašto nuotr. Lietuvos pašto nuotr.

Jau nuo praėjusių metų vidurvasario Lietuvos pašto laiškininkai gyventojams skirtą korespondenciją palieka tik tvarkingose pašto dėžutėse. Ir nors tokių pašto dėžučių kiekis kasmet auga, tačiau vis dar galima išvysti ir tūkstančius tokių, ant kurių nėra ne tik adresų, bet ir spynų ar durelių.

 

„Jeigu pašto dėžutė neatitinka minimalių jai keliamų reikalavimų, laiškininkai jose negali palikti ir įvairios korespondencijos – iki 2 kg sveriančių nedidelio išmatavimo neregistruotų ar sekamų siuntų, prenumeruojamų leidinių, laiškų ar svarbių pranešimų. Tokiais atvejais gyventojai turi juos atsiimti artimiausiame pašto skyriuje, kur neįteiktos siuntos ir leidiniai saugomi iki 30 dienų. Dėl to kviečiame visus gyventojus pasirūpinti tvarkinga pašto dėžute, kuri garantuoja, kad laukiamą siuntą gausite operatyviai ir patogiai“ – sako Mantas Sirutavičius, Lietuvos pašto Klientų patirčių valdymo departamento vadovas.

Pašto dėžutė yra laikoma tvarkinga, jei yra rakinama, sandari, neperpildyta ir su nurodytu tiksliu bei lengvai įskaitomu namo arba buto numeriu.

Dar vienas svarbus aspektas – pašto dėžučių įrengimo vieta. Jos turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose. Prie individualių ar sodininkų bendrijose įsikūrusių namų tai – įėjimas į sklypus, arba šalia gatvės esanti namo siena, tvora ar stovelis.

Jeigu pašto dėžutė yra įrengta už užrakintų vartų pastato kieme, arba šalimais yra agresyvių augintinių, korespondencijos laiškininkas turi teisę ir nepristatyti.

Daugiabučiuose pašto dėžutės privalo būti kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame aukšte, arba prie įėjimų į laiptines. Įmonėse, įstaigose ir organizacijose pašto dėžutės turi būti įrengtos prie pagrindinių įėjimų.

Lietuvos paštas primena, kad įsigyti tvarkingą ir visus reikalavimus atitinkančią pašto dėžutę visada galite ir artimiausiame pašto skyriuje.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 36 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,