Mano GargždaiSeimas Rinkliavų įstatyme įtvirtino galimybę modernizuoti asmenų su negalia automobilių statymą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Seimas pritarė siūlymui tobulinti vietinių rinkliavų už automobilių statymą tvarką, geriau užtikrinant asmenų su negalia teises. Priimtos pataisos padės savivaldybėms automatizuoti parkavimo priežiūrą, sudarys galimybes žmonėms su negalia parkuotis uždarose aikštelėse.

 

Pasak projekto iniciatorės, Seimo narės Monikos Ošmianskienės, jos pasiūlytos pataisos sprendžia tris problemas – pirmoji – piktnaudžiavimas – naudojant padirbtas asmenims su negalia skirtas korteles nemokamam automobilio statymui.

Kartu tai leis užtikrinti sklandų modernių technologijų diegimą vykdant automatizuotą parkavimo priežiūrą.

Šiuo metu neįmanoma sklandi automatizuota parkavimo priežiūra – neįmanoma važiuojant su specialiu automobiliu ir skenuojant stovinčių automobilių numerius pamatyti asmens su negalia kortelės, padėtos už stiklo. Trečia problema, šiek tiek susijusi su antrąja – savivaldybės aikštelės būna ne tik atviros, bet ir su užtvarais. Asmenys su negalia negali nemokamai pasinaudoti tokiomis aikštelėmis“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė pataisų iniciatorė Seimo narė M. Ošmianskienė.

Parlamentarės teigimu, priimtais pakeitimais teisę nemokamai statyti automobilius turės tie patys asmenys su negalia, kurie turi kortelę, tačiau jie privalės tokia kortelę įregistruoti informacinėje sistemoje, nurodant, kokiais automobiliais jie naudojasi (nurodyti automobilių valstybinius numerius): „Jie galės užregistruoti du automobilius. Jeigu yra daugiau automobilių, kuriais yra vežamas asmuo su negalia, taip pat atsiranda galimybė nemokamai jį statyti, tik tokiu atveju, reikės „nusipirkti“ nemokamą statymo bilietą, įvedant savo automobilio numerį ir asmens su negalia kortelės numerį.“

Rinkliavų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2877(2) pritarė 112 Seimo nariai, prieš nebalsavo nė vienas, susilaikė 4 parlamentarai.

Pataisos įsigalios 2024 m. lapkričio 1 d.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 212 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,