Mano GargždaiSvencelėje iškils unikalios koncepcijos projektas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
SBA Urban vizualizacija SBA Urban vizualizacija

Klaipėdos rajono savivaldybė SBA grupės nekilnojamojo turto kompanijai „SBA Urban“ suteikė leidimą plėtoti unikalios koncepcijos „Vėjo miestelį“ šalia Kuršių marių, Svencelėje. 

 

Pirmajame etape planuojama išvystyti daugiau nei 4 ha teritoriją, kurioje – individualūs gyvenamieji nameliai ir viešoji infrastruktūra.

Šiuo metu baigiamos derybos su generaliniais projekto rangovais bei pradedamos namelių rezervacijos.

 

Pirmajame etape – nameliai, centrinis parkas ir sporto aikštynai

„Pasauliniu mastu unikali „Vėjo miestelio“ koncepcija dar iki projekto starto sulaukė didžiulio susidomėjimo iš vėjo sporto entuziastų bendruomenės ir kitų, todėl gavę statybų leidimą ir pabaigę visus parengiamuosius darbus pradedame oficialias projekto rezervacijas.

Investicijos į pirmąjį etapą sieks virš 10 mln. eurų, kurios bus skirtos ne tik gyvenamiesiems namams, bet ir aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrai.

Matome, kad čia kursis žmonės, kurie nori pabėgti nuo miesto, bet ne nuo sporto ir bendruomenės, kurią jis suburia“, – sako projektą įgyvendinančios „SBA Urban“ įmonės „Urban WIND“ vadovas Arnas Bušmanas.

Baigiant derybas su generaliniu projekto rangovu planuojama, kad pirmojo etapo statybų darbai turėtų prasidėti jau gegužę.

Pirmajame etape, 4 hektarų teritorijoje, iškils 25 individualūs, nedideli – 53–94 kv. m. tvarūs A++ energinės klasės dviejų aukštų namai su pilna apdaila.

Didelis dėmesys skirtas ir architektūrai – kiekvienas objektas turi savo išskirtinumų, unikalių sprendimų tačiau darniai įsilieja į supančią gamtą.

Lygiagrečiai su gyvenamųjų namų statybomis kils ir pirmoji centrinio parko dalis su tvenkiniais, komercinėmis erdvėmis čia kurtis kavinėms, parduotuvėms, specializuotiems vėjo ir vandens sporto prekių ir paslaugų verslams.

Taip pat sporto aikštynai tenisui, padeliui, krepšiniui, buriavimo bei kaitavimo mokyklos. Būtent todėl „SBA Urban“ kelia sau tikslą pirmojo etapo statybos darbus pabaigti iki kitų metų kaitavimo ir kitų vandens sportų sezono.

 

36 hektarai bendruomenei, sportui ir poilsiui

„Kurdami „Vėjo miestelį“ komanda didelį dėmesį skyrėme architektūriniams sprendimams, kurie leistų kurtis bendruomenei – nuo didžiųjų bendrųjų erdvių iki individualių salelių kaimynams ir draugams leisti laiką.

Mūsų tikslas – sukurti ištisus metus gyvą gamtos, žmonių gyvenimo ir vėjo sporto oazę. Projekto mastas, čia įgyvendintos idėjos garsins Svencelę ir išryškins regioną pasauliniame turistinių, sportinių ir lankytinų vietų žemėlapyje“, – sako A. Bušmanas.

Planuojamos investicijos į „Vėjo miestelį“ padės į regioną pritraukti ne tik naujų gyventojų, bet ir darbo vietų, turistų, vėjo sporto entuziastų ir profesionalų. Skaičiuojama, kad per metus lankytojų skaičius čia turėtų viršyti 150 000 žmonių.

Kituose projekto etapuose planuojamas ir uostas laivams, bendradarbystės erdvė, viešbutis, kavinės, paplūdimys, o centre – 3 hektarų centrinis parkas.

Jame bus gausu veiklų tiek gyventojams, tiek ir lankytojams ar poilsiautojams – pėsčiųjų takai, tvenkiniai, riedlenčių, dviračių parkai, poilsio erdvė.

Planuojama visą infrastruktūrą pritaikyti ir žiemos pramogoms – užšalus tvenkiniams čia čiuožinės pačiūžomis, vyks ledo ritulio varžybos ir kiti renginiai.

Tokios infrastruktūros ir masto projektas – vienas pirmųjų pasaulyje, tad įgyvendinus jį Lietuvoje, planuojama plėtra ir kitose šalyse.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 105 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,