Mano GargždaiNaujausia informacija apie tymų situaciją Lietuvoje – sergamumas toliau auga

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Imunizacijos savaitę vis didesnis dėmesys krypsta į vakcinomis valdomas ligas ir spartų jų plitimą Europoje dėl kritusių vakcinacijos aprėpčių. Viena tokių ligų – tymai, kurios atvejų šiais metais daugiausiai registruota Rumunijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Pranešama ir apie mirties atvejus – Rumunijoje fiksuota 12 mirties atvejų, Airijoje – 1. Nuo šių metų pradžios tymų atvejų skaičius Lietuvoje taip pat auga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad vienintelė priemonė, galinti  suvaldyti šios ligos plitimą, yra skiepai.

 

Sergamumo tymais situacija Lietuvoje

Šiemet Lietuvoje patvirtinti jau 22 tymų atvejai, tai yra beveik 7 kartus daugiau lyginant su praėjusiais metais. Net 70 procentų visų susirgusiųjų yra nepaskiepyti arba jų skiepijimo būklė nežinoma. 40 procentų susirgusiųjų tymais buvo gydomi ligoninėse.

„Vienintelė prevencinė priemonė, apsauganti nuo tymų kiekvieną žmogų ir visą visuomenę, yra skiepai, kuriais vaikai pasaulyje skiepijami jau daugiau negu 60 m. Deja, Lietuvoje pastaruosius keletą metų paskiepijama nepakankamai vaikų – skiepų apimtys nesiekia 90 proc. Kad nekiltų tymų protrūkių grėsmė ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų, rekomenduojama, kad būtų paskiepyta 95 proc.,“ – primena NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Jegelevičienė. 

 Praėjusiais metais tik dešimtyje savivaldybių nuo tymų paskiepyta 95 proc. ar daugiau dvejų metų amžiaus vaikų:  Pasvalio r. ir Pagėgiuose  (97,3 proc.), Tauragės r. (97,8 proc.), Šakių r. (96,5 proc.), Kazlų Rūdoje (98,5 proc.), Širvintų r. (96,2 proc.), Švenčionių r. (95,3 proc.), Ignalinos r. (100 proc.), Visagino r. (99,3 proc.) ir Druskininkuose (96,5 proc.). Septynių metų amžiaus vaikų grupėje tokių savivaldybių – trylika.

1 pav. Dvejų metų amžiaus vaikų skiepijimo nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės infekcijų aprėptys Lietuvos savivaldybėse 2023 m.

 

2 pav. Septynių metų amžiaus vaikų skiepijimo nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės infekcijų aprėptys Lietuvos savivaldybėse 2023 m.

 

Primename, kad konjuguota  vakcina nuo tymų, raudonukės ir epideminio parotito pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai nemokamai skiepijami 15–16 mėn. pirmąja vakcinos doze, o  6–7 metų – antrąja doze. Daugiau informacijos apie tymų infekciją galite rasti čia.

Sekti nuolat atnaujinamus tymų statistinius duomenis galima čia

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 69 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,