Mano GargždaiVRK pasirūpino priemonėmis į rinkimus atvykstantiems rinkėjams su regos negalia

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
VRK nuotr. VRK nuotr.

Leidiniai Brailio raštu, padidinamieji stiklai, įgarsinta informacija apie rinkimus ir balsavimo biuletenių įmautės – tokį specialiųjų priemonių paketą rinkėjams, turintiems regėjimo negalią, parengė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ruošdamasi artėjantiems rinkimams ir referendumui.

 

Bendrą informaciją apie rinkimus regėjimo negalią turintys rinkėjai gali iš anksto sužinoti specialiai šiems rinkimams išleistame leidinyje Brailio raštu. Jį VRK parengė bendradarbiaudama kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. 

Leidinių apie rinkimus Brailio raštu bus galima rasti šios sąjungos padaliniuose įvairiuose Lietuvos rajonuose. 

VRK paruošė audio įrašus su svarbiausia informacija apie rinkimus ir kandidatų į Prezidentus programomis. Garso įrašai publikuojami VRK interneto svetainėje. Rinkėjai juos taip pat galės perklausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS.  

Rinkėjai raginami pasidomėti iš anksto, prieš einant balsuoti perklausyti įgarsintą kandidatų programų leidinį ir sužinoti pagrindinę informaciją apie artėjančius Respublikos Prezidento rinkimus ir referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. 

 

Specialios įmautės biuleteniams  

Rūpindamasi, kad balsuoti atėjusiam regėjimo negalią turinčiam rinkėjui būtų suteikta galimybė balsuoti savarankiškai, VRK užsakė specialias rinkimų biuletenių įmautes, kurios bus balsavimo vietose.  Jomis naudodamiesi regėjimo negalią turintys rinkėjai galės balsuoti be kitų asmenų pagalbos, asmeniškai ir slaptai.  

Regėjimo negalią turintys rinkėjai, atvykę į rinkimų apylinkę, gali paprašyti rinkimų komisijų narių išduoti jiems rinkimų biuletenius jau įdėtus į šias specialias įmautes. 

Įmautėse bus laukeliai, kuriuose rinkėjai turės pažymėti savo pasirinkimą. Abu rinkimų biuleteniai bus įdedami į atskiras įmautes. 

Respublikos Prezidento rinkimų biuletenio įmautėje Brailio raštu bus nurodyta kandidatų vardo pirmoji raidė ir pavardė. Kandidatai bus surašyti vertikaliai pagal pavardžių pirmąsias raides abėcėlės tvarka. Tai pat šalia bus nurodytas ir  kandidatą iškėlusios politinės partijos pavadinimas arba frazė, kad kandidatas „Išsikėlė pats".   

Referendumo biuleteniui skirtoje įmautėje Brailio raštu bus pateikta trumpoji referendumo klausimo teksto versija. Biuletenio apačioje rinkėjai ras du langelius, kuriuose galės pažymėti savo pasirinkimą „Taip" arba „Ne".

Pilna referendumo teksto versija bus atspausdinta ant atskiro lapo, kuris bus paduotas rinkėjui kartu su balsavimo biuleteniais. Atskiras lapas reikalingas dėl to, kad pilna teksto versija, atspausdinta Brailio raštu, į biuletenio formato įmautę nesutelpa.

Pabalsavęs rinkėjas biuletenių įmautes, kuriomis pasinaudojo, gali pasilikti sau. Įmautės grąžinti rinkimų komisijai nereikia tam, kad joks asmuo nepamatytų netyčia ant įmautės likusio rašalo ties įkarpos langeliu, kur buvo žymėtas biuletenis ir būtų užtikrintas rinkėjo balsavimo slaptumas.

VRK pabrėžia, kad tokiu atveju, kai dėl neįgalumo rinkėjas negali savarankiškai balsuoti, jam turi būti leidžiama balsuoti padedamam asmens, kuriuo jis pasitiki.

Daugiau informacijos apie rinkimus rinkėjai gali gauti paskambinę trumpuoju telefono numeriu 1855.

Šiuo numeriu galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų iki birželio 9 d. kasdien, įskaitant ir savaitgalius, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Skambinant iš kai kurių ryšio operatorių tinklų, skambučiams gali būti taikomi papildomi mokesčiai. Sužinoti juos galima ČIA.

 

Silpniau matantiems rinkėjams – padidinamieji stiklai

VRK taip pat pasirūpino, kad kiekvienoje rinkimų apylinkėje būtų specialių padidinamųjų stiklų, skirtų silpnaregiams ar silpniau matantiems rinkėjams. Šie padidinamieji stiklai balsavimo dienomis bus kiekvienoje rinkimų apylinkėje.

Jais taip pat kviečiami naudotis ir vyresnio amžiaus rinkėjai.

VRK ragina rinkėjus nesidrovėti ir paprašyti rinkimų komisijų narių šių priemonių, kad visą juos dominančią informaciją rinkimų apylinkėje perskaityti būtų lengviau ir paprasčiau.

Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d.   

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 175 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,