Mano GargždaiUžimtumo tarnyba: daugėja norinčiųjų tapti slaugytojų padėjėjais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Sveikatos priežiūros įstaigoms signalizuojant apie didėjantį medicinos darbuotojų trūkumą, Lietuvoje ateityje gali trūkti daugiau nei 2 tūkstančių slaugytojų padėjėjų. Užimtumo tarnybos duomenys patvirtina didėjantį slaugos specialistų poreikį, tačiau daugėja ir besimokančių šios profesijos.

 

Pastaraisiais metais darbdaviai kas ketvirtį skelbė daugiau nei 300 laisvų darbo vietų slaugytojų padėjėjams. Didžiausia jų paklausa – Vilniaus ir Kauno miesto savivaldybėse.

„Šią profesiją dažniausiai renkasi tie, kurie jau turi asmeninės patirties slaugant artimuosius. Beveik 30 proc. klientų, pasinaudojusių parama slaugytojo padėjėjo mokymo programoms, buvo sulaukę 55 metų ir vyresni“, – pasakojo Planavimo ir monitoringo skyriaus vedėja Dalė Čičelienė.

Lietuvos kaip vienos iš sparčiausiai Europoje senstančių visuomenių statusas labiausiai augina slaugos specialistų poreikį. Pasaulinė užimtumo tarnybų asociacija (WAPES) prognozuoja, kad 2050 m. kas ketvirtas Europoje gyvenantis žmogus bus 65 metų ar vyresnis. Slaugytojų padėjėjų pagalba bus reikalinga ir daugeliui kitų, su sveikatos problemomis susidursiančių žmonių.

Kaip rodo Užimtumo tarnybos tyrimo „Ateities profesijos“ duomenys, asmens sveikatos priežiūros padėjėjų (tarp jų ir slaugytojų padėjėjų) skaičius per penkerius metus ūgtelėjo 1,2 tūkst. arba 15,5 proc. Nepaisant penkerius metus iš eilės augusio slaugytojų padėjėjų skaičiaus, jų trūkumas išlieka dėl augančio slaugos paslaugų poreikio sveikatos priežiūros įstaigose ir privačiame sektoriuje.

Anot D. Čičelienės, didžiulę šios srities specialistų paklausą iliustruoja ir profesinio mokymo efektyvumo rodikliai: „Ankstesnių metų duomenys rodo, kad praėjus pusmečiui po programos baigimo net 83,5 proc. dalyvių dirba. O šių metų I ketvirtį fiksavome net 100 proc. efektyvumą, todėl tiems, kurie baiminasi, jog po mokslų sunkiai pavyks rasti darbą, abejoti nereikėtų.“

Užimtumo tarnybos konsultantai suteikia išsamią informaciją apie įsidarbinimo galimybes konkrečiame šalies regione, todėl daugėja ir besirenkančių slaugytojo padėjėjo mokymus. Nuo 2022 m. iki 2024 m. I ketvirčio pasirinkusių įgyti šią profesiją procentinė dalis didėjo nuo 4,3 iki 8,8 proc. Šios profesijos per visą laikotarpį pradėjo mokytis 1157 klientai, iš kurių 903 baigė mokymus.

Tiesa, ši profesija kol kas gali būti tituluojama moteriška, nes nuo 2022 m. ją rinkosi tik 24 vyrai ir 1133 moterys. Didžiausią dalį sudarė 55 m. ir vyresnio amžiaus dalyviai bei žmonės nuo 30 m. iki 44 m. amžiaus. Mažiausiai ši profesija paklausi buvo tarp jaunimo iki 29 m. Geriausiai darbo rinkoje praėjus pusmečiui po priemonės baigimo išliko asmenys 4549 m. amžiaus.

Užimtumo tarnybos Planavimo ir monitoringo skyriaus vedėja atkreipė dėmesį ir į tai, kad slaugytojo padėjėjo profesija tampa vis populiaresnė tarp kaimo vietovėse gyvenančių klientų, nes ir ten užtikrina galimybes rasti darbą: „Net 40,5 proc. besimokančių gyvena kaimiškose vietovėse.“

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 141 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,