Mano GargždaiŠiandien – paskutinė išankstinio balsavimo diena

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
VRK nuotr. VRK nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Respublikos Prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo, iki 20 valandos vakaro jau balsavo daugiau kaip 91 tūkstantis rinkėjų.

 

„Dėl itin didelio rinkėjų aktyvumo, dalyje balsavimo vietų ir po 20 valandos yra nusidriekusios eilės. Tokiais atvejais rinkimų komisija užfiksuoja eilės pabaigą ir visiems į eilė iki 20 valandos atvykusiems rinkėjams yra leidžiama balsuoti. Todėl esame labai dėkingi rinkėjams už kantrybę ir supratingumą“, – situaciją komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

VRK duomenimis, tai yra 3,82 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas perkopė 18 proc.

Aktyviai balsuojama ir Birštone, Ignalinos bei Varėnos rajone, rajone, čia balsuoti atvyko daugiau kaip 7 proc. rinkėjų.

Pasyviausi kol kas yra Šalčininkų, Šiaulių, Vilniaus, Kauno ir Kretingos rajonų rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia dar nesiekia 2,5 proc. 

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo 7265 rinkėjai.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki gegužės 9 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. 

Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. 

Balsavimo iš anksto vietų sąrašas>>

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 209 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,