Mano GargždaiSiautėja internetiniai sukčiai: patiklus rajono gyventojas neteko kone 700 eurų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Gegužės 8 d. Klaipėdos r. PK gautas 1989 m. gimusio vyro pareiškimas, kuriame nurodoma, kad 2024-05-08 su pareiškėju susisiekė asmuo, neva ketinęs pirkti jo parduodamą vežimėlį ir atsiuntė nuorodą, neva kurjeriui užsakyti.

 

Pareiškėjas nuorodą paspaudė, suvedė reikalaujamus duomenis, po to pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinta 697,93 Eur.

Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

 

Klaipėdos apskrities policija ragina neprarasti budrumo – sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu

Vos per keletą dienų galimai fiktyviose internetinėse investavimo platformose pinigus prarado trys Skuodo rajono gyventojai – žala siekia daugiau kaip 60 tūkst. eurų.

Vienas rajono gyventojas, elektroninėje erdvėje pamatė skelbimą, kuriame siūloma užsidirbti iš kriptovaliutų sumokėjus vos 134 eurus. Ši investuota suma neva turėjo išaugti iki daugiau nei 38 tūkst. eurų. Sumokėjus įnašą, buvo prašoma pervesti pinigų neva mokesčiams sumokėti, po to dar – už neva uždirbtų pinigų pervedimą į pareiškėjo banko sąskaitą. Noras pinigus susigrąžinti greičiau nei per 28 darbo dienas, taip pat buvo įvertintas atitinkama pinigų suma. Taip žala išaugo iki 15 000 eurų.

Kitas gyventojas socialiniame tinkle taip pat pamatė skelbimą apie galimybę neva labai pelningai investuoti. Paspaudęs skelbime pridėtą internetinę nuorodą, pilietis suvedė savo anketinius duomenis. Po kurio laiko telefonu susisiekęs, rusų kalba kalbėjęs asmuo, tęsė kalbą apie investavimą ir siūlė investuoti ne mažiau kaip 250 eurų. Apetitui augant sukčius dar tą pačią dieną pasiūlė investuoti dar tokią pat sumą. Jau kitą dieną pilietis sulaukė dar vieno skambučio su žinia, jog pinigus neva pervedė sukčiams, todėl, norint užsidirbti, reikėtų investuoti į kitą sąskaitą. Taip vis „investuodamas“ gyventojas prarado daugiau nei 5300 eurų.

Dar vienas pažadais praturtėti investuojant susigundęs gyventojas prarado net 40 tūkst. eurų.

Policijos pareigūnai nuolat ragina neprarasti budrumo ir atidumo – beatodairiškas investavimas gali baigtis ne tik santaupų netekimu, bet ir skolomis. Sukčiai gali siūlyti investuoti bet kur: nuo naftos ar aukso, kriptovaliutų, įmonių akcijų, obligacijų ir t. t. – jeigu pasiūlymas skamba per gerai, kad būtų tiesa, yra siūlomi dideli ir greitai uždirbami pelnai be jokios rizikos – tai iškart turėtų sukelti įtarimų. Investavimas visada yra susijęs su rizika prarasti dalį ar net visas lėšas ir joks tikras investuotojas ar investavimo konsultantas niekada nesiūlys užtikrintos grąžos.

Būkite budrūs nuo pirmo pokalbio – sukčiai dažniausiai bendrauja užsienio kalbomis, telefono numeris, iš kurio skambina „konsultantas“, gali prasidėti užsienio šalies kodu, skambinantieji dažniausiai siekia, kad žmogus atskleistų kuo daugiau asmeninės informacijos.

Pareigūnai pataria prieš investuojant pinigus, įsitikinti, kad gerai suprantate investicijos pobūdį ir rizikas. Būtina patikrinti brokerio ar investicinės įmonės patikimumą – nesikliaukite investicijų pasiūlymais, gautais iš nepatikimų internetinių platformų ar įtartinų skelbimų socialinių tinklų.

Tokio pobūdžio sukčiavimo atvejai fiksuojami visoje Klaipėdos apskrityje. Taip pat pastaruoju metu plinta dar vienas būdas, kai skambinantys asmenys prisistato internetinių bendrovių ir banko atstovais, tikina, kad kilo problemų dėl įvairių, taip pat ir banko paskyrų saugumo, įkalba žmones įsidiegti programėles, per kurias gali pasiekti įrenginiuose esančią informaciją ir ją valdyti. Negana to – aukas įkalba nepažįstamiems asmenims, neva kurjeriams, atiduoti savo mokėjimo korteles ir atskleisti jų PIN kodus.

Pareigūnai pataria niekada nepasiduoti emocijoms – nespausti atsiųstų nuorodų, kad ir kokiu pretekstu jos būtų atsiųstos. Daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko ar kitos svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos. Niekada jokiu pretekstu neatskleiskite savo asmeninių duomenų, el. bankininkystės prisijungimo kodų, neperduokite mokėjimo kortelių nepažįstamiems asmenis, neinstaliuokite jokių skambinančių asmenų siūlomų programėlių, neįsitikinę, kad tai saugu.

Būkite budrūs ir atidūs, o apie įtariamus bandymus sukčiauti praneškite policijai per www.epolicija.lt.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 278 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,