Mano GargždaiGargždams 771: švęsti kvies Mažoji dainų ir šokių šventė

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Liko vos trys savaitės iki 771-ojo Gargždų miesto gimtadienio, kuris šiemet pakvies įsilieti į skambių dainų ir šokių sūkurį – šventės dalyvių laukia daugiau nei tūkstančio dainininkų, šokėjų bei muzikantų pasirodymai. Keturias dienas truksiančio gimtadienio metu nestigs ir kitų renginių bei pramogų.

 

„2024-uosius metus Seimas yra paskelbęs Dainų šventės metais, kuri šiemet mini gražią sukaktį – šimtąjį jubiliejų. Džiugu, kad prie daugybės visoje Lietuvoje šia proga vyksiančių renginių jungiasi ir Gargždai. Čia, švenčiant miesto gimtadienį, greta kitų veiklų ir pramogų bus surengta ir Mažoji dainų ir šokių šventė „4 Vandenų kraštas – upė“. Gargžduose svečiuosis net 1 200 muzikantų, šokėjų ir dainininkų, kurie džiugins savo pasirodymais ir padės nusikelti į laikus, kai Minijos slėnyje vykdavo Klaipėdos rajono gyventojų pamėgtos Dainų šventės. Gargždiškių ir miesto svečių laukia ir daugiau renginių – parodos, tradicinė šventinė mugė, koncertai, sporto varžybos. Tad kviečiu visus švęsti kartu ir aktyviai dalyvauti visose veiklose“, – sakos Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos rajonas žinomas kaip keturių vandenų kraštas, kurį skalauja Baltijos jūra ir Kuršių marios, vingiuoja upės, gamtovaizdį puošia ežerai. Šių metų gimtadienio simbolis – upė. Vandenų tematika bus plėtojama ir vėliau, o kitas jubiliejinis gimtadienis sujungs visus keturis vandenis.

771-asis Gargždų gimtadienis bus švenčiamas keturias dienas – nuo gegužės 30-osios iki birželio 2 dienos.

Gegužės 30 d. J. Lankučio viešojoje bibliotekoje bus atidaryta ir visą mėnesį veiks paroda „Dainų šventė Gargžduose“.

Gegužės 31 d. norintieji galės dalyvauti bibliotekoje 13 val. vyksiančioje edukacijoje ir pasigaminti drobinį maišelį su Gargždų užrašu. Šią dieną, 14 val., Savivaldybės aikštėje bus apdovanoti ir konkurso „Laiškas gargždiškiams“ dalyviai, koncertuos Gargždų muzikos mokyklos moksleiviai. Taip pat 15 val. vyks renginys žemaičių kalbos puoselėjimui, kurio metu su Gargždų kultūros centro folkloro kolektyvu „Cyrulelis“ bus galima padainuoti, prisiminti papročius bei pažaisti įvairių žaidimų. Be to, bus atidarytos dvi parodos. 16 val. Gargždų krašto muziejuje parodoje „Nematyti Gargždai. Istorijos naratyvai“ bus pristatytos Raimundo Juciaus ir Algirdo Aužbikavičiaus kolekcijos, o 17.30 val. naujoje autobusų stotyje vyks Gargždų kultūros centro vaikų dailės studijos parodos „Miesto balandžiai“ atidarymas.

Birželio 1-ąją visi laukiami Mažojoje šokių ir dainų šventėje „4 Vandenų kraštas – upė“, kuri prasidės 14.30 val. Minijos slėnyje. O 20 val. čia organizuojamas Baltijos šalių atlikėjų koncertas – Gargžduose svečiuosis grupės „Puuluups“ iš Estijos ir „Tautumeitas“ iš Latvijos bei pasirodys grupė „Žalvarinis“. Be to, nuo 10 iki 23 val. Kvietinių gatvėje veiks šventinė mugė.

Nenuobodžiaus ir sporto entuziastai. Birželio 1–2 d. organizuojamos teniso, šachmatų, krepšinio, tinklinio, diskgolfo, autokroso ir daugybė kitų varžybų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 302 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,