Mano GargždaiPrivačių miškų savininkams bus dalinamos žievėgraužio tipografo gaudyklės

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Valstybinės miškų tarnybos nuotr. Valstybinės miškų tarnybos nuotr.

Valstybinės miškų tarnybos specialistai, vertindami šių metų orų sąlygas ir aktyvią žievėgraužio tipografo skraidymo pradžią, prognozuoja, kad eglynams žievėgraužis tipografas bus pavojingas ir šiemet. Kenkėjas galimai sudarys masinio dauginimosi židinius ir dėl to nudžius jo apniktos eglės. Todėl miško savininkai, savo arba gretimose valdose turintys potencialiai šio kenkėjo pažeidžiamų eglynų (40 metų ir vyresnių), prašomi būti atsakingais ir tinkamai juos prižiūrėti, o taip pat paraginti tokiais būti ir kaimynus.

 

Ar Jūsų, o galbūt kaimyno, valda yra potencialiai tinkama eglynų kenkėjų pažeidimams, galite pasitikrinti šiame interaktyviame žemėlapyje.

Siekdami paskatinti privačius miško savininkus rūpintis savo miškais, Valstybinės miškų tarnybos specialistai siūlo pagalbą kovoje su žievėgraužiu tipografu. Privačių miškų apsaugai bus dalinamos feromoninės gaudyklės žievėgraužiams gaudyti eglynų kirtavietėse. Taip pat, kartu su gaudyklėmis bus dalinamas ir vilioklis, kviečiantis į žaliuojančius eglynus vabalą keršvabalį, kuris minta žievėgraužiais ir taip juos naikina.

Dėl gaudyklių gali kreiptis tie miškų savininkai, kurių valdoje 40 metų ir vyresnis eglynas buvo iškirstas plynais sanitariniais kirtimais ne seniau kaip prieš 8 mėnesius, o kirtavietės plotas yra ne mažesnis kaip 0,3 ha. Valstybinė miškų tarnyba ragina privačių miškų savininkus, kurie nori neatlygintinai gauti feromoninę gaudyklę, suskubti ir kreiptis į Jums patogų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus teritorinį poskyrį ir atsiimti įrankį, kuris padės kovojant su didžiausių šių dienų eglynų kenkėju. Gaudyklių ir feromonų kiekis yra ribotas.

Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus teritorinių poskyrių kontaktus galite rasti čia.

Atkreiptinas dėmesys, kad feromoninės gaudyklės efektyviai gaudo žievėgraužius tipografus tik tuomet, kai visą vasarą kas 7-10 dienų vabalai yra surenkami iš gaudyklės ir sunaikinami.

Daugiau informacijos apie žievėgraužį tipografą ir efektyvias kovos su juo priemones, galite rasti šioje atmintinėje.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 166 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,