Mano GargždaiMinisterija primena: eidami į vaistinę įsigyti receptuose išrašytų vaistų nepamirškite asmens dokumento

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pacientai gali įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) tik patvirtinę savo tapatybę. Todėl keliaujant į vaistinę reikėtų nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės.

 

„Vis dar pasitaiko atvejų, kai pacientai, atvykę į vaistinę įsigyti receptuose išrašytų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių sau arba artimiesiems, vietoje asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pateikia lapelį su užrašytu asmens kodu arba asmens kodą nori padiktuoti žodžiu. Norėtume priminti, kad prieš prisijungdamas prie E. sveikatoje esančių elektroninių receptų farmacijos specialistas turi patikrinti paciento tapatybę. Tokiu reikalavimu siekiama apsaugoti paciento sveikatos duomenis bei užtikrinti, kad nebūtų pasinaudota kito paciento duomenimis, todėl turėdamas receptą ir atvykęs į vaistinę pacientas arba jo atstovas turi pateikti farmacijos specialistui pasą arba asmens tapatybės kortelę“, – teigia SAM Farmacijos politikos departamento direktorė Anželika Oraitė.

Jeigu pacientas nori, kad jo elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus ir MPP atsiimtų šeimos narys arba kitas įgaliotas asmuo, tam reikalingas įgaliojimas E. sveikatoje. Primename, kad greitai ir paprastai suteikti įgaliojimą galima E. sveikatos sistemoje pasirinkus meniu punktą „Mano atstovai“ ir „Kurti atstovavimą“, suvedus atstovo duomenis ir pažymėjus įgaliojimą „Pirkti vaistinius preparatus ir MPP“. Suteikti įgaliojimą paciento prašymu taip pat gali gydytojas. Atvykęs į vaistinę atsiimti vaistų arba MPP paciento atstovas turės pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

SAM primena, kad elektroniniuose receptuose išrašytus vaistus ir MPP įsigyti galima ir internetu. Nuo 2022 m. liepos E. sveikatos sistemoje pacientai, kuriems išrašytas el. receptas, paspaudę nuorodą „Įsigyti nuotoliniu būdu”, gali rinktis skirtingų vaistinių siūlomus vaistus/MPP, kainas ir pristatymo būdą. Vaistinių sąrašą, kurios parduoda receptinius vaistus nuotoliniu būdu, galite rasti ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 138 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,