Mano GargždaiKlaipėdos rajone – didesnis dėmesys teritorijų švarai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Birželio pabaigoje vykusioje Taryboje pritarta pakeistoms rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėms. Tarybos sprendimu, visas teritorijas bus galima tvarkyti ir savaitgaliais numatytomis valandomis. Taip pat pokyčiai laukia ir žaliųjų bendrojo naudojimo plotų šienavime.

 

Švara – ir savaitgaliais

Švaros taisyklėse keičiasi keletas punktų, kurie padės geriau prižiūrėti gyvenamąsias vietoves. Teritorijas tvarkyti ir valyti bus galima darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 7 iki 22 val., o sekmadieniais ir švenčių dienomis – nuo 10 iki 15 valandos. Pabrėžiama, kad tai turi būti daroma netrikdant gyventojų ramybės.

Kalbant apie žiemos laikotarpį, taisyklėse numatyta svarbiausių Klaipėdos rajono gatvių, aikščių ir jose esančių šaligatvių, kurių sąrašas patvirtintas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, valymą ir barstymą užtikrinti rytais iki 7 val., kitų teritorijų – iki 8 val., vakarais – nuo 16 iki 18 val., o nuolat susikaupiančias atliekas šalinti pagal poreikį.

Čia taip pat pabrėžiama, kad valant ir barstant šias teritorijas turi būti užtikrinamas saugus eismas bei netrukdoma gyventojų rimtis.

 

Žolės pjovimo taisyklių pokyčiai bendrojo naudojimo teritorijose

Keičiasi ir žolės pjovimo taisyklės. Jos koreguojamos atsižvelgiant į situaciją. Anksčiau buvo nustatyta, kad  bendro naudojimo teritorijų vejų, žaliųjų juostų, žaliųjų plotų, paplūdimių ir jų maudyklų, vietinės reikšmės kelių pakelių žolė būtų pjaunama užtikrinant, kad ji būtų ne aukštesnė kaip 30 cm.

Dabar po pakeitimų numatyta, kad visi žalieji bendro naudojimo plotai – pievos, kelkraščiai, skiriamosios juostos, grioviai ir kitos teritorijos, kuriuose auga žolė ar piktžolės – bus pjaunami pagal poreikį. Pirmą kartą žalieji plotai turi būti nušienauti ne vėliau kaip iki birželio 15 dienos, antrą kartą – iki rugsėjo 1 dienos.

Visas taisykles rasite ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 96 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,