Mano GargždaiUžimtumo tarnyba birželį fiksavo darbuotojų paklausos mažėjimą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepik.com nuotr. Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai darbuotojų ieškojo gegužę.

 

Bendras dirbančiųjų skaičius išlieka aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirba 1,46 mln. asmenų – 3,6 tūkst. (0,25 proc.) mažiau nei prieš mėnesį. Labiausiai dirbančiųjų skaičius ūgtelėjo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos, meninės, pramoginės, poilsio organizavimo veiklos sektoriuose.

Pirmąjį vasaros mėnesį darbuotojų paieška buvo pasyvesnė - jų ieškota mažiau nei balandį ar gegužę, tačiau daugiau nei žiemą ar kovą. Kaip įprasta šalies darbo rinkai, po aktyvaus rengimosi šiltajam sezonui, birželį naujų darbuotojų paklausa mažėjo – darbdaviai paskelbė 15 tūkst. laisvų darbo vietų – 14,4 proc. mažiau nei prieš mėnesį.

Laisvų darbo vietų mažėjo daugelyje sektorių. Tačiau  švietimo, viešojo valdymo, transporto ir saugojimo, finansinę ir draudimo veiklą vykdantys darbdaviai atvirkščiai – intensyvino darbuotojų paiešką ir darbo pasiūlymų skelbė daugiau nei gegužę. Švietimo sektoriuje stebimi pasirengimo naujiems mokslo metams ženklai – darbo pasiūlymų skaičius augo trečią mėnesį iš eilės.

„Birželį fiksuotas darbuotojų paklausos mažėjimas yra būdingas reiškinys artėjant vidurvasariui. Mažiau nei prieš vasaros sezono startą ieškoma padavėjų, barmenų, virtuvės pagalbininkų, greitojo maisto ruošėjų, kasininkų, tačiau suaktyvėja pedagogų paieška“, – sakė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Vasaros pradžiai įprastą nuosaikesnę darbuotojų samdą rodo ne tik sumažėjęs darbo pasiūlymų skaičius, bet ir mažesni į darbo rinką grįžtančių Užimtumo tarnybos klientų srautai. Birželį dirbti pradėjo 16,4 tūkst. klientų – 17,2 proc. mažiau nei gegužę, tačiau daugiau nei per mėnesį įsidarbindavo lapkričio-vasario laikotarpiu. Įdarbinimas mažėjo beveik visoje šalyje (57 iš 60 savivaldybių ) ir visuose veiklose sektoriuose.

„Mažesnis įsidarbinusių klientų skaičius buvo  fiksuotas ir pernai birželį –  tokia pat įdarbinimo  mažėjimo tendencija, palyginti su geguže, kaip ir šiemet“, – pabrėžė J. Zemblytė.

Vis dėlto darbuotojų samda nėra sustojusi. Daugiausiai per pastaruosius 12 mėnesių laisvų darbo vietų paskelbta orlaivių mechanikams ir taisytojams, įkalinimo įstaigų sargybiniams, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, kranų ir kėlimo įrenginių operatoriams, statybos darbų meistrams ir brigadininkams.

Liepos 1 d. šalyje registruota 154,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių, kuriems suteiktas bedarbio statusas – tai yra 4,1 proc. daugiau nei birželio 1 d. ir 7,7 proc. daugiau nei prieš metus. Registruotas nedarbas per mėnesį padidėjo 0,3 proc. punkto ir siekė 8,5 proc.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 166 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,