Logo
 Spausdinti šį puslapį

Daugiausia naudojamų karjerų – Klaipėdos rajone

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Corbis nuotr. Asociatyvi Corbis nuotr.

Naudingosios iškasenos, išskyrus naftą, Lietuvoje iki šiol išgaunamos vieninteliu būdu – atviruose kasiniuose (karjeruose, durpių telkiniuose). Šiuo metu iš šalyje ištirtų 17 rūšių tokių iškasenų eksploatuojamos devynios. Tai klintis, dolomitas, smėlis, žvyras, molis, durpės, nafta, kreidos mergelis ir sapropelis. Jos daugiausia naudojamos statybinių medžiagų pramonėje ar keliams tiesti.

 

Karjerų panaudojimas prasideda geologine žvalgyba ir baigiasi rekultivacija. Leidimus juos eksploatuoti išduoda Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) prie Aplinkos ministerijos. Jos duomenimis, dabar šalyje yra 327 karjerai (be durpynų).

Daugiausia naudojamų karjerų turi Klaipėdos rajonas– 24 (iš jų 5 dar nepradėti eksploatuoti), Panevėžio r.– 22 (7 nepradėti), Jonavos r.– 21 (8 nepradėti) ir Telšių r. – 18 (4 nepradėti). Daugiausia durpių telkinių yra Telšių rajone (4), smėlio ir žvyro karjerų – Klaipėdos (11) ir Vilniaus (6) rajonuose, žvyro karjerų – Jonavos (7), Ukmergės (7), Lazdijų, Kupiškio, Panevėžio, Telšių, Anykščių ir Zarasų rajonuose (6).

Be didžiųjų karjerų, Lietuvoje veikia ir mažieji karjerai, kurių savininkai išgaunamas iškasenas naudoja savo reikmėms (ne pardavimui). Tokių mažųjų karjerų LGT yra įregistravusi 243.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,