Mano Gargždai



Jubiliejiniame Tauragės šachmatų turnyre – ryškūs Gargždų jaunimo laimėjimai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Vytauto Raukos nuotrauka Vytauto Raukos nuotrauka

Trisdešimtą kartą Tauragėje rinkosi šachmatininkai į buvusio šio miesto šachmatų istorijos pradininko Antano Radžiaus atminimo turnyrą. Tradiciškai, buvo organizuoti du turnyrai – vienas pradinių klasių moksleiviams (pirmokams, antrokams), kitas jau visai šachmatų bendruomenei.

 

Pagrindinis, arba taip vadinamas „A“ turnyras prie lentų sukvietė 91 įvairaus amžiaus ir lygio šachmatininką. Tarp jų buvo 19 Klaipėdos rajono BĮ sporto centras ugdytinių ir vienas klubo „Mintis“ veteranas. Veteranų buvo ir iš kitų aplinkinių rajonų klubų, tačiau ne jie šįkart buvo varžybų lyderiai, o jaunoji karta. Taip jau susiklostė, kad pirmas keturias turnyro vietas išsidalijo du Jurbarko sporto centro ugdytiniai ir du mūsiškiai. Nugalėjo pastarojo meto Žemaitijos regiono moksleivių lyderis Ignas Milius iš Jurbarko (8 taškai iš 9 galimų). Antroje ir trečioje vietose buvo mūsų mokyklos naujieji lyderiai – Dominykas Kušlikis ir Vėjas Čepauskas. Dominyko sąskaitoje 7,5 taško, o Vėjo – 7 taškai. Septynis taškus surinko ir ketvirtoje vietoje likęs Skomantas Juškaitis iš Jurbarko. O štai keturių veteranų grupė ir tarp jų įsiterpęs mūsų ugdytinis Matas Valaika surinko po 6,5 taško ir išsidalijo pagal koeficientus 5-9 vietas. Šios grupės smaigalyje atsidūręs mūsiškis Robertas Mockus tarp veteranų laimėjo pirmąją vietą. Matui Valaikai atiteko aštuntoji vieta. Dominykas savo reitingą pakėlė 16 taškų, Vėjas – 77 taškais, Robertas – 39 taškais, Matas - 63 taškais. Čia labai geri rezultatai. Tuo labiau, kad tarp apdovanotųjų atsirose grupėse Dominykui atiteko U14 pirmoji vieta, Vėjui - U14 antroji vieta, Matui U18 – antroji vieta.

Neblogai „A“ turnyre kovojo ir kiti mūsiškiai. Jų užimtos vietos tokios: Pijus Vaitkūnas (6 taškai, 12 vieta, U18 – trečioji vieta), Šarūnas Juknius (6 taškai, 15 vieta, Rtg.+5), Benas Dambrauskas (6 taškai, 18 vieta, Rtg.+31), Nojus Semenauskas (5,5 taško, 21 vieta), Justas Petrusevičius (5 taškai, 28 vieta), Antanas Čechavičius (5 taškai, 29 vieta, Rtg.+5), Jonas Sabaliauskas (5 taškai, 33 vieta), Benas Andrijauskas (5 taškai, 35 vieta, įvykdė Rtg. reikalavimus), Arijus Latakas (5 taškai, 38 vieta, įvykdė Rtg. reikalavimus), Dominykas Kondrotas (5 taškai, 43 vieta, įvykdė Rtg. reikalavimus), Irmantas Ulvikas (4,5 taško, 49 vieta), Oskaras Kušlikis (4 taškai, 52 vieta), Gabrielius Martinkus (4 taškai, 55 vieta, įvykdė Rtg. reikalavimus), Kamilė Donylaitė (4 taškai, 59 vieta, pagal grupes jai atiteko trečia vieta tarp jaunučių mergaičių), Laurynas Matulevičius (4 taškai, 61 vieta, galimai įvykdė Rtg. reikalavimus), Tautvydas Norvilas (3 taškai, 75 vieta). Gerą FIDE registruotų varžybų krikštą šį kartą gavo Irmantas Ulvikas bei Tautvydas Norvilas. Tačiau jiems ir Kamilei Donylaitei (jai jau buvo antrosios reitinguotos varžybos) iki reitingo normos įvykdymo šiek tiek pritrūko. Teks toliau kaupti patirtį ir kitose varžybose siekti naujų tikslų.

Nepa­pras­tai karštos kovos virė antrajame šachmatų turnyro etape, į kurį prie 64 langelių lentų susirinko net 67 jaunieji šachmatininkai – moksleiviai iš pirmų–antrų klasių. Varžybose buvo vykdomos tiek asmeninės, tiek komandinės rungtys. Komandas galėjo sudaryti keturi vienos klasės mokiniai.

Mūsų delegacijai atstovavo keturi „krantiečiai“ ir du „minijiečiai“. Kaip ir tikėtasi, geriausiai tarp mūsiškių pasirodė labiausiai patyręs Jonas Vaičiulis – jis surinko 5 taškus iš 7 galimų ir užėmė 7-ąją vietą bendroje įskaitoje. Du treniruočių draugai ir tarpusavio varžovai Jonas Bitinas bei Faustas Bražas rinko taškus labai panašiai ir galutinėje rikiuotėje pasiskirstė 25-oje ir 26-oje vietose, abu surinkę po 4 taškus. Alicija Stonytė turnyro pradžioje pakilo tarp lyderių, tačiau vėliau susidūrusi su stipresniais varžovais po truputį nusileido žemyn. Ji surinko 3,5 taško ir užėmė 32-ąją vietą. Kiti du mūsiškiai – Vydenis Ulvikas ir Matas Petrauskas – taip pat papildė savo taškų kraitį. Abu surinko po 2 taškus ir užėmė atitinkamai 52-ąją ir 58-ąją vietas.

Turnyras buvo puiki galimybė jauniausiems patikrinti savo pasirengimą, o labiau patyrusiems – pasikelti reitingus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 150 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,