Mano GargždaiEndriejave prie bažnyčios kuriamas senjorų dienos centras

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Kitąmet Endriejave duris atvers modernus dienos centras, skirtas senyvo amžiaus žmonėms.

Praėjusią savaitę Endriejavo Šv. Apaštalo Andriejaus parapijos klebonas pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartis dėl dienos centro steigimo senyvo amžiaus asmenims Endriejave. Bendra pasirašytos vietos projekto vykdymo sutarties vertė – apie 408 tūkst. litų.

Europos Sąjungos lėšomis vykdomo projekto „Dienos centro steigimas senyvo amžiaus asmenims Endriejave“ metu, planuojama suremontuoti Endriejavo Šv. Apašt. Andriejaus parapijai priklausančias patalpas ir pritaikyti jas dienos ir trumpalaikės socialinės globos paslaugų teikimui senyvo amžiaus asmenims.

Projekto metu bus remontuojamos buvusio ambulatorijos pastato, statyto 1943 metais, pirmojo aukšto patalpos - apie 160 kv. m. Suremontuotos patalpos bus aprūpintos visa reikalinga įranga: baldais, kompiuterine technika ir kt.

Įgyvendinus projektą, Endriejavo Šv. Apašt. Andriejaus parapija įsteigs naują socialinių paslaugų įstaigą – senyvo amžiaus asmenų dienos centrą. Projekto įgyvendinimu yra suinteresuoti Endriejavo miestelio, Judrėnų bei Veiviržėnų seniūnijų gyventojai. Numatoma, kad per metus naujai įsteigto centro paslaugomis naudosis ne mažiau kaip 20 asmenų.

Projektas bus įgyvendinamas iki 2015 m. vasario 28 d.

Šiuo metu Endriejavo, Judrėnų bei Veiviržėnų seniūnijų gyventojams nėra prieinamos dienos socialinės globos paslaugos bendruomenėje. Šias paslaugas teikia Gargžduose ir Priekulėje esančios įstaigos, esančios toli nuo Endriejavo, Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus duomenimis, ne mažiau kaip 20 Endriejavo, Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijų šeimų susiduria su problema, kai darbingo amžiaus šeimos narys privalo likti namuose prižiūrėti senyvo amžiaus asmens. Šalia esant dienos socialinės globos centrui dalis Endriejavo, Judrėnų ir Veiviržėnų seniūnijų gyventojų galėtų grįžti į darbo rinką, senyvo amžiaus asmenys ilgiau išlaikytų ryšį su artimaisiais bei savo bendruomene, nutolindami būtinybę naudotis stacionaria globos įstaiga. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 546 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,