Mano GargždaiPareikšti įtarimai Klaipėdos rajono pareigūnams

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Didžiulį atgarsį visuomenėje sukėlęs įvykis, kai laiku nesulaukus policijos pagalbos buvo nužudyta Klaipėdos rajone gyvenusi keturių vaikų mama, baigėsi įtarimų pareiškimu Klaipėdos rajono policijos pareigūnams.

Kaip praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra, vakar Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnui buvo įteiktas pranešimas apie įtarimus dėl netinkamai atliktų tarnybos pareigų. Artimiausiu metu analogiškas įtarimas bus pareikštas ir antrajam Valdymo grupės pareigūnui.

Įtariama, kad  vasario 11-ąją Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnai V.V. ir R. R. elektroninio ryšio priemonėmis gavę „C“ kategorijai priskirtą pranešimą apie užregistruotą įvykį, neužtikrino, kad į policiją skambinusi moteris būtų apsaugota nuo jai gresiančio pavojaus - vyro agresijos. Pareigūnai neišsiuntė į įvykio vietą Lūžgalių kaime, Klaipėdos rajono policijos pajėgų informacijai patikrinti ir daromam teisės pažeidimui užfiksuoti bei nusikaltimui užkardyti.

33 metų moterį vyras mirtinai sumušė, našlaičiais liko keturi vaikai. Moteris ne kartą buvo sumušta vyro, už smurtą jis buvo teistas.

 

Žudiką netrukus teis

Vėlų vasario 11-osios vakarą Lūžgalių kaime savo vyro mirtinai sumušta keturių vaikų motina. Prieš tai ji skambino į policiją ir pranešė, kad į jos namus, kuriuose yra ir mažamečių vaikų, atvyko neblaivus vyras, kuriam teismas yra uždraudęs artintis prie jos, todėl moteris įtaria, kad jis gali prieš ją smurtauti.

Baudžiamąją bylą dėl itin žiauraus šeimos nario nužudymo Klaipėdos apygardos prokuratūra jau baigė ir ją perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

 

Gresia 4 mln. litų ieškinys

Pasak Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistės komunikacijai Palmiros Martinkienės, netrukus teismą turėtų pasiekti ir byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

„Yra pakankamai duomenų įtarti, jog policijos pareigūnai, būdami statutiniai valstybės tarnautojai ir atlikdami savo pareigas, pažeidė įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, sulaužė duotą priesaiką ir pažemino pareigūno vardą, taip sudarydami sąlygas formuotis neigiamai visuomenės nuomonei apie policijos, kaip institucijos, atsakingos už asmens ir visuomenės saugumą bei viešosios tvarkos užtikrinimą, neveiklumą bei nesugebėjimą tinkamai atlikti jai pavestų funkcijų. Dėl tokio pareigūnų neveikimo policijai ir valstybei padaryta didelė neturtinė žala", - sako ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Blinstrubienė.

Laiku į moters pagalbos šauksmą nesureagavusiai policijai gresia ir 4 mln. litų ieškinys.

Žiniasklaida skelbė, kad tokią sumą iš Policijos departamento nori prisiteisti nuo sutuoktinio rankos žuvusios moters brolis, ėmęsis globoti keturis mažamečius aukos vaikus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 285 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,