Mano GargždaiDviratininkams siūlo pakartoti taisykles

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Kitą savaitę, penktadienį, į ketvirtąją Kritinę masę vėl rinksis Gargždų dviratininkai. Pareigūnai dviratės transporto priemonės gerbėjams primena, kad važiuoti dviračiu ne tik smagu, bet ir prireikia atsakingumo keliuose.

Privalu žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių, paisyti eismo specialistų patarimų dėl saugumo keliuose.

Policijos departamento duomenimis, praėjusiais metais už kelių eismo taisyklių pažeidimus Lietuvoje buvo nubausta apie tūkstantis dviratininkų, kurie nenaudojo saugumo priemonių, reikalingų užtikrinti saugumą esant blogam matomumui.

 

Klaipėdos rajone  – daugiausia neblaivių

Susisiekimo ministerija informuoja, kad per metus šalyje vidutiniškai žūsta apie trisdešimt dviratininkų, o sužeidžiama dešimt kart tiek.

Klaipėdos rajono policijos duomenimis, šiemet dėl kelių eismo įvykių rajone nubausti  5 dviratininkai, vienas iš jų buvo neblaivus, taip pat sužeistas vienas mažametis.

Nuo šių metų pradžios Lietuvos keliuose žuvo 10 dviratininkų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinės veiklos poskyrio viršininkas Mindaugas  Džermeika naujienų portalui „Mano Gargždai“ teigė, kad miesto teritorijose yra daugiau dviratininkų, kurie pažeidinėja kelių eismo taisykles, o Klaipėdos rajono problema - neblaivūs dviratininkai.

Anot pareigūno, policija rengia ir rengs reidus, kurių metu policininkai tikrins ir dviratininkų blaivumą.

„Daugiausia neblaivių dviratininkų Klaipėdos apskrityje sulaikoma Klaipėdos rajone, antroje vietoje - Plungės rajonas. Miestuose dažnesni kiti pažeidimai. Dažnas įvykis, kai dviratininkai neveda dviračio per pėsčiųjų perėją, o kertą ją važiuodami, todėl neišvengiama susidūrimo su automobiliais. Kartais dviratis partrenkęs žmogų taip pat gali nemenkai jį sužaloti“, - sakė M.Džermeika. 

 

Privalu prižiūrėti vaikus dviratininkus

Pareigūnas priminė, kad pagal kelių eismo taisykles važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, o jei jų nėra, leidžiama tinkamai  važiuoti  kelkraščiu su asfalto ar betono danga pagal eismo kryptį. Jei nėra dviračių tako ar tinkamo kelkraščio, galima važiuoti dešine eismo juosta, kuo arčiau dešiniojo krašto. Važiuojant kelkraščiu, dviračio vairuotojas neturi trukdyti ar kelti pavojaus pėstiesiems.

M.Džermeika taip pat perspėja, kad derėtų atsakingiau prižiūrėti dviračiu važinėjančius vaikus.

 „Neseniai turėjome atvejį , kai į dviračių taką su triratuku įlėkusią mergaitę sužeidė į ją atsitrenkęs kitas dviratininkas. Žinoma, vaiko šiuo atveju bausti negalima, tačiau tėvai už vaiko nepriežiūrą turės atsakyti‘‘, - teigė jis.

Kelių eismo taisyklėse taip pat nurodyta, kad keliais važiuoti gali tik asmenys ne jaunesni kaip 14 metų arba nuo 12 metų, bet išklausę mokymo kursą ir turintys mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą. Gyvenamojoje zonoje dviratininkų amžius neribojamas.

 

Reikia atšvaitų

Susisiekimo ministerija šiandien pranešime spaudai teigia, kad žvelgiant į paskutinių trejų metų eismo įvykių statistiką Lietuvoje, pastebima, kad pėstieji ir dviratininkai sudaro beveik 50 proc. visų žuvusiųjų eismo įvykiuose.

Viena iš pagrindinių avaringumo priežasčių esą galima įvardinti „nematomus“ eismo dalyvius. Todėl labai svarbu segėti atšvaitus, vilkėti šviesą atspindinčias liemenes ar drabužius su atšvaitų juostomis. Dviratininkams svarbu ir žibintai.

Praėjusių metų duomenimis, Lietuva pagal žuvusiųjų skaičių, tenkantį vienam milijonui žmonių, yra lyderė, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis.

Lietuvoje per metus daugiausia žūsta pėsčiųjų. Kiekvienais metais žuvusiųjų šių eismo dalyvių skaičius siekia iki 33–34 procentų. Kartu sudėjus su žuvusių dviratininkų skaičiumi, šis siekia beveik 50 procentų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjo Nemuno Abukausko teigimu, žinodami pagrindines priežastis eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, dviratininkai ar kiti eismo dalyviai, įvertinę ir įsisąmoninę  jas, Lietuvos eismo įvykių statistikoje turėtume kitokius skaičius.

 

Žibintai – ir dieną

Pagal Susisiekimo ministerijos nutarimą, nuo kitų metų liepos 1 dienos dviratininkai privalės pasirūpinti, kad dviračių šviesos žibintai degtų ir dieną.

Taip siekiama užtikrinti dviratininkų saugumą keliuose, ne tik dviratininkams, bet ir su jais susiduriantiems pėstiesiems ir automobilių vairuotojams.

Anot M.Džermeikos, dėl dviratininkų, kurie tamsiu paros metu pažeidžia eismo taisykles vasaros metu didesnių problemų neiškyla, tačiau atėjus rudeniui, kai trumpėja šviesus paros laikas, tai vėl tampa opia problema. Neišvengiama susidūrimų su automobiliais ir net pėsčiaisiais.

Šiuo metu Kelių eismo taisyklės numato, kad tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale - raudonos. Kitąmet dviratininkai privalės šių nurodymų laikytis visą parą, o pažeidėjus žadama bausti.

Pareigūnas taip pat priminė, kad dviračiu galima važiuoti tik jei jis turi tvarkingą stabdį ir garso signalą. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, o iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai ar kiti šviesą atspindintys elementai prie ratų stipinų.

 

 

Verta pakartoti taisykles

Privaloma važiuoti kuo arčiau dešinės dviračių tako pusės. Dviratininkas privalo važiuoti tik dviračių tako juosta jei šaligatvis yra paskirstytas ir pėstiesiems. 

Draudžiama važiuoti važiuojamąja dalimi, kai šalia įrengti dviračių takai, taip pat važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais,  važiuoti bent viena ranka nelaikant vairo, vežti keleivius, jeigu nėra specialių sėdėjimo vietų,  vežti, vilkti, ar stumi krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams, būti velkamiems kitų transporto priemonių, vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas, važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

Jei reikia kirsti važiuotąją kelio dalį esant intensyviam eismui, dviratininkas privalo nulipti nuo savo transporto priemonės ir pervesti ją per kelią, nesudarydamas kliūčių transporto priemonėms. Perspėjama, kad važiavimas pėsčiųjų takais ar perėjomis, dviratininko nepadaro pėsčiuoju, juo tampama tik nulipus nuo dviračio ir vedant jį. Ne sankryžoje esančiame nereguliuojamame dviračių tako ir kelio susikirtime dviračio vairuotojas turi duoti kelią juo važiuojančioms transporto priemonėms ir pėstiesiems.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 76 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,