Mano GargždaiSteponas Norvilas palieka Sporto centrą

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Po rytojaus Tarybos posėdžio greičiausiai keisis Sporto centro vadovas.

Rytoj Klaipėdos rajono savivaldybėje vyksiančiame Tarybos posėdyje – net 100 darbotvarkės klausimų, dėl kurių ketina apsispręsti politikai. Šimtuoju darbotvarkės klausimu politikai turėtų pritarti daugybę metų Sporto centre vadovu dirbusio Stepono Norvilo prašymui atleisti jį iš einamų pareigų. Esą S.Norvilas pareiškė norą išeiti į pensiją.

 

Direktorių pakeis metodininkas

Planuojama, kad nuo spalio 1-osios Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Sporto centro vyr. metodininkas Modestas Žukauskas sutiks laikinai eiti Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Sporto centro direktoriaus pareigas iki po viešo konkurso nuolatiniam darbui bus paskirtas šios įstaigos direktorius.

Atleisti Sporto centro direktorių ketinama nuo rugsėjo 30 dienos, išmokant jam dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką bei kompensaciją už 76,87 kalendorines dienas nepanaudotų kasmetinių atostogų.

 

Neatitiko reikalavimų?

Galima spėti, kad Sporto centro vadovo S.Norvilo sprendimą išeiti į pensiją galėjo paskubinti  ir Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš pastabos, kad šiam Tarybos posėdžiui paruoštame sprendimo projekte dėl Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Sporto centro direktoriaus pareigybės aprašymo patvirtinimo, yra nuostatų, kurios neatitinka šiuo metu galiojančių įstatymų.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ šiandien sakė Vyriausybės atstovė D.Kerekeš, su politikais jau sutarta, kad šio sprendimo projekto rytojaus posėdyje jie nesvarstys. D.Kerekeš Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai pasiūlė pirmiausia parengti naujus Sporto centro nuostatus, kurie taip pat nebeatitinka šiuo metu galiojančių įstatymų, o tuomet parengti  ir tvirtinti  naują įstaigos vadovo pareigybių aprašymą.

 

Licencijos neužtenka

D.Krekeš neslėpė, kad Tarybai parengtame sprendimo projekte dėl Sporto centro direktoriaus pareigybės aprašymo, kurio politikai vis dėlto nesvarstys, įstatymams prieštarauja punktas, kad esą vadovas privalo:  „turėti aukštąjį išsilavinimą arba galiojančią licenciją, išduotą Kūno kultūros ir sporto departamento, kuria suteikiama teisė dirbti kūno kultūros ir sporto teorinio ir praktinio mokymo, treniravimo darbą valstybės institucijose, visų rūšių sporto organizacijose.“

Pasak D.Kerekeš, tokia nuostata negali būti įtvirtinta, nes jau keletą metų galioja reikalavimai, kad visi biudžetinių įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai privalo būti įgiję aukštąjį išsilavinimą. Galiojanti licencija, anot jos, neužtikrina teisės pretenduoti į biudžetinės įstaigos vadovo postą.

„Tiesa, šiuo atveju situacija yra dvilypė. Kadangi S.Norvilas šios įstaigos direktoriumi tapo, kai tokie įstatymai dar negaliojo, būtų buvę neteisėta reikalauti jo įgyti aukštąjį išsilavinimą, kaip buvo tuomet, kai buvo priimtas įstatymas, jog visi valstybės tarnautojai privalo būti įgiję aukštojo mokslo diplomą, -sakė naujienų portalui Vyriausybės atstovė. – Tuomet valstybės tarnautojams buvo palikta laiko įgyti              aukštąjį išsilavinimą, jie galėjo pasinaudoti pereinamuoju laikotarpiu. Šiuo atveju, komentuojant susidariusią situaciją, nėra vienareikšmio atsakymo. Jei dirbti įstaigoje būtų priimamas naujas vadovas, jam vienareikšmiškai galiotų reikalavimas turėti aukštąjį išsilavinimą.“

 

S.Norvilas ūkininkaus

S.Norvilas naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė, kad nekantrauja išeiti į pensiją ir pagaliau pagyventi ne dėl kitų, o dėl savęs.

„Tikrai niekas manęs nevertė išeiti iš darbo. Pats suprantu, kad amžinas nebūsiu, reikia ir sau pagyventi. Keturiasdešimt metų atidaviau Klaipėdos rajono sportui, gal jau gana?“ – šypsojosi S.Norvilas.

Jis patikino, kad išėjęs į pensiją ketina ūkininkauti žemėje, kurios sklypą turi netoli Gargždų.

„Turiu biški žemikės, paauginsiu triušių, avių, šašlykui galėsiu parduoti. Ir vištų laikysiu, kiaušinių ekologiškų turėsiu. Ko daugiau reikia?“ – sakė jis.

Klaipėdos rajono sportiniame gyvenime S.Norvilas dalyvavo nuo 1972-ųjų, o nuo 1975-ųjų įvairiose pareigose dirbo tame pačiame pastate, kuriame veikia įvairiai vadinta sporto salė, dabar - biudžetinė įstaiga Sporto centras.

 

1 komentaras

  • Steponas Norvilas nuostabus žmogus, teko nemažai laiko praleisti sporto renginiuose, jo organizuotuose. Tai sportui atsidavęs, nuoširdus žmogus. Mes jo pasigesime sporto salėje ir kituose sporto renginuose už salės ribų

    Pranešti Snaige Trečiadienis, 2013 rugpjūčio 28 20:04 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 192 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,