Mano GargždaiPolitikai sprendimus priiminėjo ir be elektros

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Vakar Klaipėdos rajono politikai Tarybos posėdyje apsvarstė net 101 darbotvarkės klausimą.

Įprastą posėdžio eigą dukart pertraukė nutrūkęs elektros energijos tiekimas. Politikai juokavo, kad meras privalės „duoti velnių“ „Lesto“, tačiau tuoj pat paaiškėjo, kad esą elektrą „išmušė“ tvankioje, ankštoje salėje įjungti oro kondicionieriai.

Nutrūkus elektros tiekimui, politikai sprendimus priiminėjo toliau - balsavo pakeldami renkas, o ne spaudydami mygtukus.

26 į posėdį susirinkę politikai posėdžiauti baigė tik apie 15 valandą.

Didžiajai daliai klausių politikai pritarė, prie kai kurių pridėjo papildomus siūlymus ar protokolinius nutarimus, vieną klausimą – dėl Sporto centro vadovo pareigybių aprašymo, atidėjo.

 

Tėvų tobulinimasis – 130 litų

Politikai patvirtino Kretingalės ir Drevernos pagrindinės mokyklos nuostatus ir priėmė sprendimą, kaip ir kur Klaipėdos rajone bus galima išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimosi kursus.

Kursus organizuos ir jų rengimą užtikrins Klaipėdos rajono švietimo centras. Kursų kaina vienam asmeniui – 130 litų. Kursai finansuojami pačių dalyvių, o jei kursų dalyvis turi teisę gauti socialinę pašalpą, dalyvavimo kursuose išlaidos apmokamos valstybės lėšomis.

Teismo įpareigoti išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus tėvai įgis bazinių žinių ir supratimą apie vaiko raidą, psichologinius poreikius, išmoks tinkamai juos tenkinti, suvoks savo elgesio įtaką vaikų elgesiui, gebės naudoti esminius pozityvios tėvystės gebėjimus.

 

Sieks didesnių atlyginimų

Politikai pritarė sprendimui nutraukti Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo ir Judrėnų filialų veiklą, o tvirtinant Veiviržėnų kultūros centro struktūrą joje numatyti Endriejavo ir Judrėnų skyrius.

Kaip politikams sakė Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, Endriejavo ir Judrėnų kultūros darbuotojams šis pokytis bus naudingas, nes siekiant akreditacijos, Veiviržėnų kultūros centras su skyriais turėtų gauti aukštesnę kategoriją, o nuo jos priklauso ir didesni atlyginimai kultūros darbuotojams.

Politikai dar iki posėdžio vykusiuose komitetų posėdžiuose išklausė informaciją apie įvairių tarybų, rėmimo programų veiklą 2012 metais, ši informacija diskusijų neįžiebė.

Politikai pritarė sprendimui teikti paraišką „Viešosios turizmo infrastruktūros įrengimas Skuodo rajone ir rinkodaros priemonių sukūrimas Klaipėdos regione“ ir, kaip anksčiau jau rašė „Mano Gargždai“, viliasi gauti nemokamos reklamos Klaipėdos rajono turizmui.

 

Teiks paraiškas, lauks litų

Taip pat buvo pritarta sprendimams teikti paraiškas Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus katilinės atnaujinimui, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pastato katilinės atnaujinimui, Jono Lankučio viešosios bibliotekos Kalotės filialo katilinės atnaujinimui, Veiviržėnų gimnazijos Pėžaičių skyriaus katilinės atnaujinimui.

Su politikų pritarimu bus teikiamos paraiškos ir tikimasi gauti finansavimą Ketvergių pagrindinės mokyklos modernizavimui, Kalniškės piliakalnio pritaikymui kultūros ir viešojo turizmo reikmėms,

Dovilų etninės kultūros centro modernizavimui, Klaipėdos rajono savivaldybės pastato Žadeikių kaime modernizavimui, Girkalių kultūros namų modernizavimui.

Tarybos narė Genovaitė Sinskienė klausė, kiek projektų yra vykdoma šiuo metu, kada jie bus užbaigti ir teiravosi, kada pagaliau bus atnaujinamas Gargždų kultūros centras.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas politikams priminė, kad, gavus finansavimą iš Europos sąjungos, šiuo metu vykdoma devyniolika projektų, trylika yra užbaigti anksčiau, o šiuo metu dar vertinamos trys paraiškos. Tikimasi, kad pavyks gauti litų Dituvos pagrindinės mokyklos, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro, Socialinių paslaugų centrui Endriejave renovuoti.

Pasak V.Dačkausko, Gargždų kultūros centro renovacijos techninis projektas yra parengtas, numatomos išlaidos – milijonai litų, todėl šiam projektui įvykdyti lėšų tikimasi gauti iš naujojo 2014-2020 metų ES finansinio laikotarpio.

 

Mokyklose – daugiau etatų

Dėl didesnio mokinių skaičiaus Slengių mokykloje-daugiafunkciniame centre leista steigti pusę naujo – pavaduotojos ugdymui etato. Nuspręsta, kad pusė pavaduotojos algos bus finansuojama iš savivaldybės biudžeto, kita pusė – iš mokinio krepšelio lėšų.

Atsakydamas į Tarybos nario Egidijaus Skarbaliaus priekaištą, kodėl Slengiuose pavaduotoja galės dirbti tik puse, o ne visu etatu, meras V.Dačkauskas atskleidė, kad savivaldybės biudžetas nėra surenkamas taip gerai, kaip tikėtasi, o kitame Tarybos posėdyje reikės spręsti klausimą dėl papildomų lėšų skyrimo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos išlaikymui, kitaip spalį šios mokyklos pedagogai gali nebegauti algų.

„Kiekvieno naujo etato įvedimas kainuoja, mes turime paslėptų įsiskolinimų, negalime didinti išlaidų, būsime turtingesni, galėsime kitąmet skirti pinigų pilno etato išlaikymui“, - žadėjo V.Dačkauskas.

Taip pat, padaugėjus mokinių skaičiui Slengių mokykloje–daugiafunkciniame centre, leista steigti ir naują virėjos pareigybę centro mokinių maitinimui. Tačiau Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriuje neliks direktoriaus pavaduotojo ugdymui ir kūriko.

Daugiau apie Tarybos posėdyje politikų priimtus sprendimus skaitykite kitose naujienų portalo publikacijose.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 245 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,