Mano Gargždai„Gargždų švara“ privalės keisti planus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šiukšlių verslą ir toliau lydi intrigos. Komunalinių atliekų surinkimu ir visuotine rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą besirūpinanti Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigta įmonė „Gargždų švara“ vėl turi rūpesčių.

Lietuvos apeliacinis teismas rugsėjo 3 dieną nutarė, kad „Gargždų švara“ privalo nutraukti sutartį su komunalinių atliekų tvarkymo bendrove „Ekonovus“.

Praėjusiais metais ši bendrovė laimėjo skelbtą viešąjį konkursą ir su savivaldybės įmone pasirašė 10 metų trukmės sutartį. Manoma, kad šio sandorio vertė - 15 mln. litų.

Praėjusiais metais konkurse panoro dalyvauti net 17 įmonių, o visus reikiamus dokumentus nustatytu terminu pristatė tik 7. Iš jų pagal mažiausią pasiūlytą tonos atliekų išvežimo kainą buvo pasirinkta bendrovė „Ekonovus“.

Teismas antradienį nurodė nutraukti sutartį, nes „Ekonovus“ viešųjų pirkimų konkursui pateikė ne prašytą banko, o draudimo įmonės garantiją.

Tiesa,  „Ekonovus“ su „Gargždų švara“ gali dirbti iki kitų metų balandžio 1 dienos, o iki to laiko Klaipėdos rajono savivaldybės įmonė spėtų surengti naują konkursą.

Šiuo sandoriu Viešųjų pirkimų tarnyba buvo nepatenkinta jau anksčiau. Nustačiusi pažeidimų, tarnyba siūlė „Gargždų švarai“ sutartis nutraukti, bet įmonė tai padaryti atsisakė. Tuomet VPT kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą bei paprašė sutartis pripažinti negaliojančiomis ir skirti „Gargždų švarai“ baudą, tačiau sulaukė tokio paties atsakymo - ieškinys buvo atmestas.

Nagrinėjant apeliaciją, teismas galiausiai įpareigojo nutraukti sutartį su komunalinių atliekų tvarkymo bendrove „Ekonovus“.

Šį sprendimą dar galima skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 960 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,