Mano GargždaiPrie daugiabučių – pusiau požeminės šiukšlių aikštelės (sąrašas)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Komunalinės rinkliavos administratorius „Gargždų švara“ turi naujų užmojų. Netrukus prie kai kurių daugiabučių atsiras pusiau požeminių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų aikštelės.

Šiuo metu rengiami dešimties tokių aikštelių Gargžduose projektai, šiandien skelbia Klaipėdos rajono savivaldybės internetinis puslapis.

Pirmajame etape Gargždai pasirinkti atsižvelgiant į didžiausią gyventojų ir daugiabučių namų santykį. Kitąmet ketinama suprojektuoti ir įrenti tokias aikšteles Priekulėje ir Vėžaičiuose.

 

Aikštelei – apie 45 tūkst.litų

Viena pusiau požeminių konteinerių aikštelė tradiciškai susideda iš 5 atskirų modulių – konteinerių.  3 konteineriai bus skirti antrinių žaliavų surinkimui, bendrai jie talpins apie 9 m³ šiukšlių. Dar 2 konteineriai bus skirti komunalinėms atliekoms. Jų bendra talpa -  10 m³.

Vienos 5 modulių aikštelės įrengimui numatoma iki 45 tūkst. litų. Tiksli kaina paaiškės tik po viešųjų pirkimų procedūrų.

Teigiama, kad pusiau požeminiai konteineriai skiriasi nuo dabar eksploatuojamų Lietuvoje. Jų kapsulė gaminama iš įvairiems poveikiams atsparaus polietileno, beveik du trečdalius kapsulės įleidžiant po žeme. Naujieji konteineriai įkasami šalia gyvenamųjų namų tam numatytoje vietoje. Virš žemės esanti konteinerio dalis apdirbama plastiku arba metalu. Į konteinerio vidų įleidžiamas kelių sluoksnių maišas. Jį užpildžius, šiukšliavežys specialiu kranu maišą su visu dangčiu iškelia iš kapsulės. Patraukus virvę maišas atsidaro ir jo turinys išpilamas į šiukšliavežį. Paskui virvė vėl sutraukiama, o maišas įleidžiamas į kapsulę.

 

Šiukšlės nesmirdės?

VŠĮ „Gargždų švara“ pateiktoje informacijoje skelbiama, kad pusiau požeminiai konteineriai pagerina estetinį miesto vaizdą, mažina vizualiniai didelį konteinerių kiekį, panaikina nemalonius kvapus, šiukšliavežei ištuštinti juos reikia rečiau. Dirvos temperatūra neleidžia bakterijoms daugintis, todėl konteineriuose esančios atliekos neskleidžia kvapo. Žemesnė nakties temperatūra taip pat atvėsina „vakarykštes“ atliekas. Konteinerio dangtis yra lengvas ir patogus naudoti. Išvengiama paukščių, gyvūnų ir nepageidaujamų asmenų lindimo į konteinerį.

Tikinama, kad projektavimo darbų išlaidos bus dengiamos pagal Viešųjų pirkimų planą iš įstaigos „Gargždų švara“ lėšų, o pačių aikštelių ir požeminių konteinerių įsigijimas finansuojamas pateikus paraišką Aplinkos ministerijai iš gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo programos 2014 metams.

 

Numatytos pusiau požeminių konteinerių įrengimo aikštelės Gargžduose (numatyta 12 vietų, jei kurioje nors iš 10 vietų dėl techninių sąlygų aikštelės nebūtų galima įrengti ):

1. J. Janonio g. prie Nr. 11 – 7 vnt.

 2. J. Janonio g. prie Nr. 17 – 6 vnt.

 3. Pušų g. prie  Nr. 39 – 4 vnt.

 4. Pušų g. prie Nr. 50 – 5 vnt.

 5. P. Cvirkos g. prie Nr. 20 – 8 vnt.

 6. P. Cvirkos g. prie Nr. 28 – 4 vnt.

 7. P. Cvirkos g. prie Nr. 35 – 4 vnt.

 8. Dariaus ir Girėno g. prie Nr. 31A – 4 vnt.

 9 Dariaus ir Girėno g. prie Nr. 19 – 5 vnt.

10. Melioratorių g. prie Nr. 4 – 4 vnt.

11. Melioratorių g. prie Nr. 8 – 5 vnt.

12. Kastyčio g. (prie darželio „Saulutė“) – 4 vnt.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 397 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,