Mano GargždaiGargždiškiai diskutuoja dėl vaikų žaidimo aikštelių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Apverktinos būklės vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose įžiebė gargždiškių diskusijas internete.

Gargždiškė Kristina Žiliuvienė Gargždų bendruomenės draugų grupėje, socialiniame tinkle „Facebook“, pradėjo diskusiją apie tai, kas turėtų rūpintis bendromis vaikų žaidimo aikštelėmis prie daugiaaukščių namų.

Moteris, nufotografavusi šalia 42-ojo Klaipėdos gatvės namo esančią supynę, gargždiškių klausė: „Kaip manote, ar štai tokiose sūpynėse turi suptis vaikai? Man baisu, kad vaikas nesusižeistų. Namas priklauso „Būtų ūkiui“. Kas turi vaikų žaidimų aikšteles tvarkyti? Kitas klausimas apie „smėlio“ dėžes, kuriose vietoje smėlio - žemės ir šunų bei kačių kakučiai. Kokia Jūsų nuomonė ir pasisakymai?“

Šis K.Žiliuvienės klausimas sulaukė keliolikos komentarų.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ pamėgino išsiaiškinti, kas iš tiesų atsakingas už vaikų žaidimų aikšteles. Valdininkai tikina, kad jas prižiūrėti turi patys gyventojai.

 

Tvarkyti nepriklauso?

Kaip portalui sakė bendrovės „Gargždų butų ūkis“ inžinierė Teresė Vilaitė, jų įmonė rūpinasi tik daugiaaukščiais namais. Teritorija šalia daugiaaukščio priklauso gyventojams, o jei nepriskirta jiems, tuomet – seniūnijai ar savivaldybei.

„Netvarkome nei daugiaaukščių kiemų, nei želdynų, nei gatvių, nei aikštelių. Nepatenkinti gali kreiptis į seniūniją, gal ten padės“, - siūlė T.Vilaitė.

Gargždų miesto seniūnas Saulius Bakšinskis tikina, kad atsakomybės vis dėlto turi imtis patys gyventojai. Esą seniūnija gali rūpinti ir rūpinasi tik bendro naudojimo vaikų žaidimų aikštelėmis viešose erdvėse.

„Galbūt ne kiekvienas gyventojas žino, kad praktiškai kiekvienam daugiabučiui detaliuoju planu yra priskirta tam tikra teritorija aplink namą. Faktiškai, tų teritorijų savininkai yra daugiabučių namų gyventojai. Jie ir yra atsakingi už erdvės prie jų namo saugumą ir tvarką. – tikino jis. – Jei nuo tarybinių laikų likę įrenginiai žaidimams kelia pavojų vaikų sveikatai ar net gyvybei, gargždiškiai, žinoma, gali kreiptis į seniūniją dėl tų įrenginių išmontavimo. Galbūt, pasitelkę viešuosius darbus atliekančių darbininkų pagalbą, išardytume ir išvežtume įrenginius į metalo laužą“.

 

Rūpinasi dviem aikštelėmis

Anot Gargždų seniūno, dėl lėšų stygiaus šiuo metu Gargžduose veikia vos dvi vaikų žaidimų aikštelės – Melioratorių gatvės kvartale ir Gargždų parke. Abi aikštelės įrengtos gyventojų iniciatyva, seniūnija tik šiek tiek prisidėjo prie jų tvarkymo.

„Nesuprantu, kodėl nuosavo namo kieme tėvai gali įrengti aikštelę žaidimams savo vaikams, o daugiabučių namų gyventojams ima atrodyti, kad kažkas tai turi padaryti už juos. Realybė yra tokia, kad tėvai gali tik patys imtis iniciatyvos sutvarkyti aikšteles. Daugiabučių gyventojai nemoka nė lito už jų kiemų tvarkymą, nelabai įsivaizduoju, kas ir iš kokių lėšų už juos tas aikšteles sutvarkytų. Kiek žinau iš patirties, ten, kur įsteigtos daugiabučių namų bendrijos, dalis surenkamų lėšų gyventojų sutarimu yra skiriama aikštelių tvarkymui. Gyventojas laikas suvokti, kad niekas neateis į jų kiemą ir nieko už juos nepadarys. Laikai ne tie,“- buvo tiesmukas S.Bakšinskis.

 

Kada griebti merui?

Gargždiškių požiūris diskutuojant apie atsakomybę už vaikų žaidimų aikšteles taip pat išsiskyrė.

„Iki tokios būklės aikšteles nuvarė ne savivaldybė ar būtų ūkis, o šuniukus ir kačiukus po smėlio dėžes taip pat ne jie vedžioja. Tai pirmiausia reiktų pradėti nuo savęs ir kaimynų, o tada jau griebti merui už kaklaraiščio,“ – diskusijoje internete siūlė gargždiškis Remigijus Riekašius.

Diskusijos iniciatorė K.Žiliuvienė atrėmė:

„O kodėl yra suoliukai perkami už aukščiausias ir nesąmoningas kainas, kuriuos po metų vėl reikia perdažyti ir t.t., o vaikų aikštelėms tvarkyti jau pinigų nelieka... Be to, juk nieko amžino nėra. Tos aikštelės jau nežinau kiek laiko nėra mačiusios žmogaus, kuris jas tvarkytų. Aš klausiau tik, kur yra dedami tie pinigai, kuriuos renka namo tvarkymui? Nejau nelieka net kamazui žemės ir smėlio... Na tai tikrai jaunimas išsilakstys į kitas šalis, nes čia Lietuvoje visi žiūri tik savo kišenės“, - nusivylusi rašė gargždiškė internete. 

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 260 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,