Mano GargždaiGargždai puošis obuolių karoliais

Įvertinkite šį įrašą
(6 balsai)

Tradicinė Obuolių šventė šeštadienį Gargždus iškvėpins cinamonu ir obuoliais.

Gargždų šeimininkės visą savaitę verda uogienes, spaudžia obuolių sūrius, gamina obuolinius skanėstus. Šiandien ir ryt daugelio gargždiškių namai pakvips kepamo obuolių pyrago, sausainių ir keksiukų su obuoliais aromatu. Bus gaminami obuolių gėrimai, spaudžiamos sultys.

Virtuvėje sukurtas gėrybes šeštadienio vidurdienį gargždiškiai ir gargždiškės nešis į miestą, į aikštę prie Kultūros centro, o tuomet dėlios vaišes ant stalų – vaišins ir vaišinsis, ragaus, dalinsis receptais.

Tradicine tapusi Gargždų bendruomenės rengiama Obuolių šventė kasmet vis populiaresnė, o šiemet renginys praturtės ir netikėta iniciatyva. Gargždiškiai pasikeisdami, vienas kitam padėdami, dalindamiesi darbais, vers ilgiausius šalyje obuolių karolius ir taip sieks Lietuvos rekordo.

Su šia idėja prie bendruomenės renginio prisijungė Gargždų socialinio paslaugų centro darbuotojai ir lankytojai. Viliamasi, kad obuolių skiltelių karolių vėrimas suartins miestiečius, padės susidraugauti ir keis požiūrį į negalią. Gargždų socialinių paslaugų centrą lanko suaugusieji, turintys įvairių negalių. Obuolių karoliams planuojama sunaudoti mažiausiai 50 kilogramų obuolių.

Ketvirtą kartą rengiamoje Obuolių šventėje gargždiškiai į simbolinį Gerumo krepšį sudės ir pinigų. Šį rudenį aukoti kviečiama gargždiškės Birutės Kiaulakienės šeimos namų atstatymui. Vėlyvą pavasarį moters namus Pušų gatvėje suniokojo gaisras.

„Šventėje laukiame visų gargždiškių. Rudens pradžia – gera proga susitikti, pabūti kartu, pasidalinti, kuo esame turtingi. Jei neatsinešite pyragų, atsineškite norą paragauti, sužinoti ir pabendrauti. Skirkite truputį laiko suverti kelias skilteles į obuolių karolius, visi kartu būtinai sukursime ilgiausią vaisių vėrinį Lietuvoje ir bus smagu žinoti, kad pasiekėme tikrą, oficialų, gargždiškių rankomis sukurtą rekordą“, - į šventę kvietė Gargždų bendruomenės pirmininkė Roma Litvinaitė-Paplauskienė.

Bendruomenės sumanytoje Obuolių šventėje gros etnografinis ansamblis „Kuršių ainiai“, kiekvienas galės išradingumą parodyti smagiose rungtyse, dalyvauti žaidimuose.

 

Obuolių šventė Gargžduose 2011 metais:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 692 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,