Mano GargždaiGaudys sergančius tuberkulioze

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Valdinininkai sprendžia, ką daryti, kad sergantieji atvira tuberkulioze ir vengiantys gydytis būtų privalomai gydomi.

Vakar savivaldybėje surengtas neeilinis ekstremaliųjų situacijų valdymo centro posėdis. Kaip praneša Klaipėdos rajono savivaldybės tinklapis, posėdyje aptarta, kokių priemonių imtis dėl atvira tuberkulioze sergančių ir vengiančių gydytis asmenų būtinojo hospitalizavimo ir paieškos.

 

Pavojingi – 13 asmenų

Iki liepos 1-osios Klaipėdos rajone registruota 13 sergančių atvira tuberkuliozės forma asmenų. Dauguma – nedirbantys, socialiai nedrausti asmenys, dažnai vengiantys gydytis. Pagal galiojančius teisės aktus dėl kiekvieno tokio atvejo nemažai  laiko turi sugaišti tiek savivaldybių sveikatos apsaugos specialistai, tiek seniūnijų socialiniai darbuotojai.

Pasak Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Laimos Kaveckienės,  šiuo metu galiojantys teisės aktai nustato asmenų, sergančių pavojingomis ir ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis ir vengiančių gydytis, būtinojo hospitalizavimo tvarką, tačiau nenustato tokių asmenų paieškos tvarkos, yra neaiškumų dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo šiuo klausimu, dėl nuvežimo priverstinai gydytis į Alytaus tuberkuliozės ligoninę.

 

Policija padeda rasti

Posėdyje dalyvavusi policijos atstovė tikino, kad policija užkrečiamosiomis ligomis sergančių ligonių iš tiesų neprivalo ieškoti. Nepaisant to, policijos įgaliotinis geranoriškai prisidėjo prie vieno Sendvario seniūnijos gyventojo, vengiančio gydymo, paieškos.

L. Kaveckienė pažymėjo, kad tuberkuliozė priskiriama pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, todėl LR žmonių užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės įstatymo 9 straipsnio 4 dalis numato, kad pristatant asmenį būtinajam hospitalizavimui, privalo dalyvauti policija, kuri užtikrina viešąją tvarką.

Nuspręsta, kad savivaldybė mero vardu kreipsis į Seimo Sveikatos reikalų komitetą su prašymu paspartinti LR žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsnio pataisų priėmimą dėl sergančiųjų atvira tuberkulioze ir vengiančių gydytis asmenų priverstinio gydymo tvarkos pakeitimo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 408 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,