Mano Gargždai„GIMK“ padeda vaikų globėjams

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Tiems, kurie nori suteikti daugiau prasmės savo gyvenimui, vaikų gerove besirūpinančios organizacijos siūlo pagalvoti apie tėvų globos netekusių vaikų auginimą, dalinantis savo gyvenimu ir atveriant savo namų duris tiems, kuriems netenka džiaugtis tikrųjų tėvų rūpesčiu ir meile.

Šiandieninėje Lietuvoje ne visi vaikai gali džiaugtis savo namais, juos mylinčiais bei jų gerove besirūpinančiais tėvais. Remiantis 2012 metų statistikos duomenimis, Lietuvoje buvo 10 542 tėvų globos netekusių vaikų. 6 105 iš jų augo globėjų šeimose, 407 – šeimynose ir net 4030 vaikų – institucijose. Tėvų globos netekusiems vaikams, gyvenantiems institucijose, sudėtinga pasirengti savarankiškam gyvenimui bei tapti visaverčiais visuomenės nariais.

 

Vertingi sprendimai

Globa ir įvaikinimas yra skirtingos formos, tačiau vienodai vertingos. Globa yra tam tikrą laiką teikiama pagalba be globos likusiam vaikui, paliekant ryšį su jo biologine šeima, o įvaikinimo atveju vaikas tampa visateisiu šeimos nariu.

Klaipėdos rajone daugiau sužinoti apie globos ir įvaikinimo skirtumus bei priimti sprendimą padeda Gargždų socialinių paslaugų centro specialistai, kurie įgyvendina Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Galiu būti globėju“.

Pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius įstatymus ir reikalavimus, norintys globoti ar įvaikinti turi pereiti apie tris mėnesius trunkantį pasirengimą pagal Įvadinę globėjų ir įtėvių mokymo bei konsultavimo programą GIMK.

Seminaro formos mokymus sudaro 10 grupinių užsiėmimų (1 kartą per savaitę po 3 val.) ir individualūs pokalbiai su specialistais centre bei būsimų globėjų, įtėvių šeimose. Globai ar įvaikinimui pasiryžusios šeimos mokymų metu gali įvertinti savo pasirengimą rimtam įsipareigojimui, susipažinti su visu procesu, patikrinti motyvaciją ir priimti sprendimą tapti globėju ar įtėviu, atidėti šį sumanymą vėlesniam laikui ar atsisakyti idėjos auginti tėvų globos netekusius vaikus.

Po trijų mėnesių pasirengimo apsisprendusios šeimos gali toliau tęsti globos ar įvaikinimo procesą su savivaldybės ir valstybinėmis institucijomis. Sulaukusios pasiūlymo globoti ar įsivaikinti šeimos kreipiasi į teismą dėl įsivaikinimo ar globos teisių. Prieš tai šeimos turi galimybių susitikti su vaiku, jį pažinti ir priimti sprendimą.

 

Geradarius moko

Globojančių ir įvaikinusių vaikus šeimų mokymui ir palaikymui skirta Tęstinė globėjų ir įtėvių mokymo bei konsultavimo programa GIMK (9 temos). Užsiėmimų metu šeimos gauna žinių apie vaikų vystimosi poreikių tenkinimą, drausmės reikšmę, lytinį ugdymą, vaiko ir jo biologinės šeimos ryšių palaikymą, ieškoma atsakymų į visus šeimai kylančius klausimus.

Gargždų socialinių paslaugų centre globėjai ir įtėviai turi galimybę gauti tiek individualias konsultacijas, tiek dalyvauti savitarpio pagalbos grupiniuose užsiėmimuose. Bendraudami grupėse jie aptaria ir analizuoja įvairias situacijas, susijusias su globojamu ar įvaikintu vaiku, jo elgesiu, drausminimo būdais, savo ir vaikų jausmais, ryšių su biologine šeima palaikymu ir stiprinimu.

Dažnai globėjai ar įtėviai susidūrę su panašiomis problemomis pasakoja, kokį priėmė sprendimą, kaip reiškė jausmus, ugdė reikalingus įgūdžius.

Kiekvienam reikalingas pripažinimas, kad jis yra besąlygiškai vertingas ir gali būti priimamas toks, koks jis yra.  Jei Jums artima globos ar įvaikinimo idėja, kviečiame kreiptis į Gargždų socialinių paslaugų centro specialistus Viktoriją Lygnugarienę, Živilę Jurgutienę (adresu: Sodo g. 1, Gargždai, tel.: 8 46 470202, 8 686 33702).

Šiuo metu yra formuojama nauja būsimų globėjų ir įtėvių grupė. Mokymų organizatoriai dirba lanksčiu grafiku, todėl grupinių užsiėmimų tvarkaraštis sudaromas šeimoms palankiu metu.

 

Istorija:

Gargždų socialinių paslaugų centras nuo 2008 metų vykdo LR SADM finansuojamą projektą "Galiu būti globėju", kurio metu vykdoma globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieška, rengimas, atranka, konsultavimas ir teikiamos pagalbos paslaugos.

Siekiant padėti būsimiems globėjams ir įtėviams priimti atsakingą sprendimą, 2007 metais Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie LR SADM įsigijo globėjų ir įtėvių PRIDE programos licenciją, pagal kurią asmenys, ketinantys globoti ar įvaikinti, turi būti tam rengiami. Ši programa sėkmingai vykdoma daugelyje pasaulio šalių.

Programoje sukaupta JAV, Olandijos, Vengrijos, Skandinavijos ir kitų pasaulio šalių praktikų ir teoretikų kelių dešimtmečių patirtis. Nuo 2008 metų pagal šią programą Lietuvoje pradėtos ruošti norinčios globoti ar įvaikinti šeimos.

Nuo 2012 metų programa PRIDE pavadinta GIMK (Globėjų ir įtėvių mokymas ir

konsultavimas) – tai standartizuota, suderinta programa padedanti atrinkti, įvertinti, ruošti šeimas bei teikti joms  ilgalaikę pagalbą.

GIMK programa susideda iš dviejų dalių: įvadinių ir tęstinių mokymų.

Dar daugiau informacijos čia.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 414 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,