Mano GargždaiPasaulinę gyvūnijos dieną švęs Gargžduose

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Kasmet spalio ketvirtąją minima Pasaulinė gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šią dieną daugelyje valstybių žmonės tradiciškai stengiasi savo gyvūnus pamaloninti skanesniu ėdalu, neskersti gyvulių, nemedžioti žvėrių, suteikti poilsį darbiniams gyvūnams.

Šiemet pasaulinei gyvūnijos dienai skirtas tradicinis renginys vyks Gargžduose. Visi gyvūnų mylėtojai rugsėjo 29- ąją,  13 valandą kviečiami į Pasaulinės gyvūnų dienos šventę, kuri apie tris valandas vyks Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos stadione, Vingio g. 6, Gargždai.

Pasaulinei gyvūnijos globos dienai skirtame renginyje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kaip kasmet apdovanos ir pareikš padėkas asmenims, savo švietėjiška veikla prisidėjusiems sprendžiant gyvūnų gerovės ir globos problemas.

Renginyje bus apdovanoti bendrovės „Mars Lietuva“ inicijuoto šalies mokyklose vykusio piešinių konkurso „Gyvūnas – žmogaus draugas“ gražiausių darbų autoriai.

Šventėje šunų dresavimo subtilybes demonstruos patyrę dresuotojai, konsultuos veterinarijos gydytojai, kinologai ir gyvūnų stilistai. Specialistai ir Sveikatos mokslų universiteto veterinarijos fakulteto studentai dalinsis informacija apie gyvūnų priežiūrą, jų laikymo sąlygas. Gyvūnų globos namų atstovai ieškos mylinčių šeimininkų, galinčių priglausti beglobius gyvūnus.

Pernai šventėje Gargžduose dalyvavo daugiau kaip 1500 žmonių, apie 250 gyvūnų augintinių ir net 16 augintinių iš gyvūnų globos namų „5 pėdutės“ įgijo naujuosius šeimininkus. Gargždiškiai į šventę kartu atsivedė ne tik šunis ir kates, bet atsinešė ir triušių, jūrų kiaulyčių, šeškų, šinšilą ir net žaltį.

Šventę organizuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir bendrovė "Mars Lietuva“.

Lietuvoje į įsimintinų dienų sąrašą Pasaulinė gyvūnų diena įrašyta 2000 metais.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti.

Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais ir priminti 5 gyvūnų laisves: laisvę nejausti alkio ir troškulio; laisvę nejausti nepatogumo; laisvę nejausti baimės ir nerimo; laisvę nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti; laisvę išreikšti normalų elgesį.

 

Praėjusių metų šventės akimirkos vaizdo įraše:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 587 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,