Mano Gargždai„Swedbank" įspėja apie naują telefoninių sukčių taktiką

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Corbis nuotr. Asociatyvi Corbis nuotr.

     „Swedbank" įspėja apie telefoninių sukčių pradėtą taikyti naują taktiką. Policijos pareigūnais prisistatę apsimetėliai gyventojų teiraujasi, ar artimiausiu metu jie bankomatuose gryninosi pinigų. Išgirdę teigiamą atsakymą, sukčiai informuoja, kad neva pinigai yra padirbti, policija atlieka ikiteisminį tyrimą, todėl tariami pareigūnai atvyks paimti banknotų, jog būtų atlikta jų ekspertizė.

 

     „Pirmųjų pranešimų apie tokio tipo galimą sukčiavimą šią savaitę sulaukėme iš banko padalinio Alytuje darbuotojų. Jie atkreipė dėmesį į tai, jog į padalinį ėmė kreiptis klientai, norintys išsiaiškinti, ar pinigai, kuriuos jie išsiėmė iš bankomato, yra tikri. Pradėjus domėtis detaliau, ėmė aiškėti nauja sukčiavimo schema", - pasakoja „Swedbank" Operacinės rizikos kontrolės specialistas Mindaugas Montvilas.

     Sulaukus panašių pareigūnais apsimetusių sukčių skambučių telefonu, „Swedbank" specialistas gyventojams pataria nesileisti į kalbas ir pokalbį tuojau pat nutraukti, o apie skambutį pranešti policijai. Pasak banko atstovo, kol kas negauta pranešimų, jog gyventojai jau būtų nukentėję nuo sukčių ir tokiu būdu patyrę nuostolių.

     „Telefoniniai sukčiai gerai išmano psichologiją ir būtent šią kortą naudoja pasakodami gyventojams iš piršto laužtas istorijas. Pasitelkę netikėtumo faktorių ir policininkais apsimetę sukčiai žmogų išgąsdina, jog jam neva yra išduoti netikri pinigai ar jis pats to nežinodamas dalyvauja tariamoje pinigų plovimo schemoje. Jei pokalbio pradžioje žmogus tuo patiki, tikėtina, jog sukčiams pavyks priversti žmogų elgtis pagal savo planą", - sukčiavimo detales komentuoja Mindaugas Montvilas.

     Neužkibti ant tokių telefoninių sukčių kabliuko, pasak banko specialisto, gyventojams padėtų ne tik didesnis informuotumas apie sukčiavimo schemas, bet ir mažesnės grynųjų pinigų sumos, laikomos namuose ar nešiojamos su savimi, taip pat aktyvesnis elektroninių atsiskaitymo priemonių naudojimas.

     Susidūrę su elektroniniais ar telefoniniais sukčiais „Swedbank" klientai turėtų nedelsdami ir bet kuriuo paros metu skambinti ir apie tai pranešti bankui tel. 1884 arba (8 5) 268 4444.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 465 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,