Mano Gargždai„Tyliame koncerte“ reikalaus atlyginimų

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Šįvakar 18 valandą į aikštę prie Gargždų kultūros centro gali ateiti kiekvienas, palaikantis kultūros darbuotojų siekį išsireikalauti didesnių algų.

Šiandien visoje šalyje rengiama kultūros darbuotojų akcija „Būti ar nebūti“. Ši kultūros centrų darbuotojų akcija – perspėjimas valdžiai, kuri negirdi mandagių ir nerėksmingų jų kalbų ir rezoliucijų.

Tai antroji akcija, kurių jau suplanuota ir daugiau. Kaip kraštutinė priemonė žadami piketai, streikai ir kitų metų Dainų šventės boikotas.

 

Tyliai koncertuos 15 minučių

Šalies kultūros centrai ragina visuomenę solidarizuotis su kultūros darbuotojais, vykdančiais ne tik kultūrinę, bet ir edukacinę bei socialinę misijas.

Tylųjį koncertą „Būti ar nebūti“,  šiandien, Tarptautinę muzikos dieną, visoje Lietuvoje rengia Lietuvos kultūros centrų asociacija. Akcija truks 15-20 minučių. Jos metu bus perskaitytas Lietuvos kultūros centrų asociacijos kreipimasis, susirinkusiesiems visiškoje tyloje „koncertuos“ Gargždų kultūros centro kolektyvai.
Kultūros darbuotojai į aikštę ateis užsidengę burnas, atsineš plakatų su užrašais „Pralaimės kultūra – pralaimės Lietuva“, „Stop kultūros darbuotojų skurdinimui“, „Elgetos žino, kodėl jie elgetos. O mes kodėl?“ , „Be kultūringų algų – kultūringa emigracija“, „Kiauros mano kišenės, kaip kultūringai egzistuoti?“.

 

„Būti ar nebūti“  – proga kritikuoti?

Tačiau ne visi kultūros srityje dirbantys specialistai pritaria šiai akcijai.

„Labai paprasta ryte išgerti kavos, o vakare piketuoti. Daug sudėtingiau įrodyti, kad kultūros darbuotojai verti didesnių algų darbais, o ne piketais. Mano galva, ne visi, bet didžioji dauguma Klaipėdos rajone dirbančių kultūros darbuotojų uždirba tiek, kiek dirba, - naujienų portalui „Mano Gargždai“ aštrią nuomonę išsakė prisistatyti nepanorusi kultūros darbuotoja. – Kituose miestuose kultūros darbuotojai užsidirba ir klesti todėl, kad rašo ir dalyvauja įvairiuose projektuose, programose, dirba aktyviai ir įvairiapusiškai. Tuomet ir salės pilnos žiūrovų, ir skųstis nėra kada. Ne paslaptis, kad net į du rugsėjį organizuotus renginius Gargžduose atėjo po dvi dešimtis žiūrovų, o į vieną – tik jos dalyviai ir kultūros darbuotojai. Kyla klausimas, kam dirbama ir už ką uždirbama“, - pavyzdžius nurodė ji.

Pokalbininkė įsitikinusi, kad vietiniai kultūros darbuotojai visuomenei nepateikia renginių įvairovės, jei ir surengia po renginį per mėnesį, jis dažniausiai įdomus siaurai ir vis tai pačiai, daugiausiai vyresnio amžiaus žiūrovų grupei. Be to, nemažą riekę iš biudžeto išlaikymui gaunantis Gargždų kultūros centras esą nepateikia įvairių kultūrinių paslaugų gargždiškiams.

 

Pinigus leidžia neprotingai?

„Per daug šokių, per mažai kitų kultūros formų puoselėjimo. Atėję į kultūros centrą tikrai ne kiekvienas ras veiklos pagal savo poreikius ir pomėgius. Mane šiurpina, kaip skirstomos lėšos. Vienais metais perkamas fortepijonas už  180 tūkstančių litų, kuriuo viešai grota keturis ar penkis kartus, kitais – nėra lėšų valstybinėms šventėms, ar Joninėms surengti, -piktinosi moteris. – O ar kas nors stebi, ką veikia kultūros centrų darbuotojai vasarą? Kolektyvų nariai atostogauja, repeticijos nevyksta, pastatas nuolat tuščias,  jokio veiksmo, o atlyginimai sąskaitoje - tokie pat.  Be to, viešai skelbiami darbuotojų, ypač vadovų atlyginimai nėra tikslūs. Daugelis gauna įvairiausius priedus ar dirba ir kitose įstaigose tuo pačiu darbo laiku, tik jau už kitą, papildomą, atlyginimą,“ – tikino pašnekovė.

Ji pridūrė, kad esą vieša paslaptis yra tai, kad kultūros centrus jauni darbuotojai dažnai palieka ne dėl mažų atlyginimų, o dėl menkų galimybių keisti vyraujančią stagnaciją. Pastaraisiais metais vien Gargždų kultūros centrą paliko 8 jauni, talentingi darbuotojai.

Be to, pokalbininkė siūlė visuomenei pasvarstyti, kad puoselėjant Klaipėdos rajono kultūrą ir kultūrinę veiklą, galbūt pirmiausiai reikėtų atsisakyti nereikalingų etatų, funkcijų dubliavimo, perskirstyti vidinius išteklius, racionaliau apgalvoti išlaidas, remti visuomenės palaikymo sulaukiančius renginius ir iniciatyvas.

 

Gerdos Muldarytės fotografijoje - vakar prie Gargždų kultūros centro vykusios kolektyvų "Tyliojo koncerto" repticijos akimirka:

1 komentaras

  • Kodėl datų nėra, kada straipsnis publikuotas? Noriu matyti datas

    Pranešti Rokas Ketvirtadienis, 2013 spalio 03 17:26 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 303 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,