Mano GargždaiViešose erdvėse matuoja triukšmo lygį

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šiomis dienomis matuojamas triukšmo lygis Klaipėdos rajone.

Kaip praneša internetinis Klaipėdos rajono savivaldybės tinklapis, Gargžduose bei rajono miesteliuose ir kaimuose triukšmo lygis matuojamas 24 vietose – šalia švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų, gyvenamųjų namų, pagrindinių gatvių, geležinkelio.

Gruodžio mėnesį Savivaldybei bus pateikti apibendrinti rezultatai ir paaiškės, ar triukšmo lygis viršijo ribines normas. Gavus tyrimo rezultatus, bus numatomos triukšmo prevencijos priemonės, kurios sumažintų aplinkos triukšmą ir jo poveikį žmonių sveikatai.

Pernai įvyko viešųjų pirkimų konkursas triukšmo monitoringo paslaugoms pirkti, kurį laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Aplinkos apsaugos institutas.

Triukšmo lygis matuojamas rytinio ir vakarinio piko metu bei naktį. Tyrimas atliekamas 20 min. ne arčiau kaip 2 m atstumu nuo pastatų, 1,5 m aukštyje nuo teritorijos paviršiaus, mikrofoną nukreipus į triukšmo šaltinio pusę.

Gargžduose tyrimai atliekami 10 vietų: prie Viliaus Gaigalaičio globos namų, parduotuvės „Iki“, Vaikų muzikos mokyklos, „Kranto“ pagrindinės mokyklos, senajame parke, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ teritorijoje, prie parduotuvės „Vasara“, Dariaus ir Girėno gatvėje ir kitur.

Kretingalės seniūnijoje matavimams parinkti 3 taškai – prie Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos bei Plikių ir Kretingalės pirminės sveikatos priežiūros centrų.

Priekulėje – prie Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Vingio parke. Taip pat triukšmo lygis tiriamas prie Vėžaičių pagrindinės mokyklos, Antkopčio kaime, Jakuose ir Ginduliuose, Doviluose ir Ketvergiuose, Gobergiškės kaime, Endriejave, Judrėnuose.

 Savivaldybės interneto svetainėje -  čia -  skelbiamos pavasario ir vasaros sezonų matavimų ataskaitos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 341 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,