Mano GargždaiSporto centras - prie Dariaus ir Girėno gatvės

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

Savivaldybė tęsia darbus, kad pievoje šalia „Norfos“ ir „Maximos“ parduotuvių, priešais Dariaus ir Girėno gatvę, atsirastų daugiafunkcis sporto centras.

Įvykus viešojo pirkimo konkursui, parinktas rangovas jau šį mėnesį pradės rengti detalųjį planą laisvoje teritorijoje šalia Dariaus ir Girėno gatvės. Naujienų portalo „Mano Gargždai“ žiniomis,  kad šioje teritorijoje planuojamas ne tik daugiafunkcis sporto centras, bet ir turima užmojų pastatyti naują savivaldybės administracijos pastatą.

Kaip šiandien teigiama Klaipėdos rajono savivaldybės tinklapyje publikuojamame interviu su Klaipėdos rajono meru Vaclovu Dačkausku, iki spalio 15 dienos turi būti parengta projektavimo užduotis ir perduota detaliųjų planų rengimo konkursą laimėjusiam rangovui. Nuo šio momento bus pradėtas detaliojo plano rengimas, kuris užtruks ne daugiau kaip 8 mėnesius.

Mero nuomone, šiandien neabejojama, kad daugiafunkciam centrui ir sporto maniežui  vieta prie Dariaus ir Girėno gatvės yra pati geriausia – ateityje būtent čia numatoma moderni miesto plėtra. Rugsėjo mėnesį vyko rajono vadovų, Savivaldybės administracijos atsakingų specialistų, UAB „Dujų sferos“ ir Architektų sąjungos atstovų pasitarimai, kuriuose diskutuota dėl daugiafunkcio centro ir visos teritorijos projektavimo ir dėl galimybių gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2014−2020 m. laikotarpio.

V.Dačkausko teigimu, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius pateikė siūlymą, jog kvartalui reikalingas urbanistinės idėjos konkursas, pagal kurio laimėtojo idėją ir būtų rengiamas detalusis planas. Tačiau, mero nuomone, tai nėra racionalu laiko požiūriu. Esą dėl ilgiau užtruksiančių procedūrų  realu nebespėti pateikti paraiškos Europos Sąjungos struktūrinei paramai 2014−2020 m. gauti.

„Kita vertus – vienas dalykas yra graži futuristinė architektūrinė idėja, o kitas – realios finansinės galimybės ir svarbiausi gyventojų poreikiai, atsižvelgiant į tai, kas toje teritorijoje jau yra ir ko labiausiai reikia artimiausiu metu. Gyventojams reikia paprastų funkcionalių pastatų, patogių privažiavimų prie jų, - teigė V.Dačkauskas.- Atsižvelgiant į realią situaciją, artimiausiais metais čia bus statomas tik vienas objektas – tai daugiafunkcis centras. Pirmame etape – baseinas, antrame – sporto maniežas. Projektuotojams turėtų būti suformuluota užduotis, kad daugiafunkcis centras, bendroje 11 hektarų teritorijoje užimantis apie du hektarus, tinkamai derėtų prie esamo ir būsimo užstatymo. Jeigu viskas vyks sklandžiai ir neužtruks detaliojo plano ir techninio projekto rengimas, galima tikėtis, kad daugiafunkcio centro statybos pirmame etape numatytas baseinas galėtų būti pradėtas statyti 2016 metais“, - pasakojo meras.

 

Asociatyvi Einaro Simučio fotografija

1 komentaras

  • Pirmiau lai ta siaubinga autobusu stoti sutvarko... !!! Baisenes turbut visoj Lietuvoj nesurasi... Geda... !

    Pranešti GRG Ketvirtadienis, 2013 spalio 03 23:51 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 285 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,