Mano GargždaiĮ „Žvejybos rojų“ Gargždų karjerų nepriėmė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Gargždiškiams ir Klaipėdos rajono gyventojams dar teks palaukti geresnių sąlygų žvejybai.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ jau rašė (čia), kad Klaipėdos rajono savivaldybė teikė projektą Aplinkos ministerijos organizuotam konkursui „Žvejybos rojus“.

Kaip šiandien praneša Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius, įvertinus aplinkos ministerijos darbo grupės nustatytų „Žvejybos rojaus“ projektų vertinimo kriterijus, konkurse liko Lazdijų, Molėtų ir Zarasų savivaldybės. Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Valstybinio turizmo departamento ir Kaimo turizmo asociacijos ekspertai šių savivaldybių pateiktus projektus įvertino geriausiai.

Kurti „žvejybos rojų" pretendavo daugiau kaip trečdalis šalies savivaldybių (22), tarp jų - ir Klaipėdos rajono.

Pirmajame vertinimo etape buvo įvertinti savivaldybių pasiūlymai ir jų teritorijų tinkamumas šiam projektui pagal 6 nustatytus kriterijus: tai vandens telkinių plotas ir įvairovė, žuvų ištekliai, gyvosios gamtos apsaugos lygis, projekto įtaka turizmo plėtrai regione, atitiktis nacionaliniams turizmo plėtros prioritetams ir esama turizmo infrastruktūra (stovyklavietės, keliai, kaimo turizmo sodybos, viešbučiai, maitinimo įstaigos).

Kitas komisijos žingsnis – antrasis vertinimo etapas. Į komisijos posėdį pakviesti Molėtų, Lazdijų ir Zarasų savivaldybių atstovai, jie turės išsamiau pristatyti siūlomus „žvejybos rojaus“ projektus.

Išrinktame regione numatoma gausiai įveisti žuvų, sukurti su žvejyba susijusių paslaugų infrastruktūrą, gerinti turizmo rinkodarą. Padidėjęs turistų skaičius, kaip rodo praktika, pagerina regiono ekonominę vertę.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 137 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,