Mano GargždaiŠiandien - šildymo sezono pradžia

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

vilnones kojines

Vilnones kojines namuose jau galima kišti į stalčių.

Šiandien įjungiamas šildymas gyvenamuosiuose, administraciniuose ir visuomeniniuose pastatuose - Klaipėdos rajone skelbiama šildymo sezono pradžia. Pradės šilti radiatoriai ir augti sąskaitos už komunalinius patarnavimus.

Kaip informuoja šilumos tiekimu gargždiškiams besirūpinanti AB „Klaipėdos energija“ , nors ir nedaug, šilumos kaina vėl mažėja. Lyginant su rugpjūčio mėnesiu, rugsėjį  ji AB „Klaipėdos energija“ klientams buvo mažesnė 0,4 procento. Rugsėjį Klaipėdos ir Gargždų gyventojai už šilumą mokės po 24,56 cento už kilovatvalandę (ct/kWh).

Kaip teigia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, sąskaitos dydis ar mokėjimas už daugiabučio buto šildymą iš esmės priklauso nuo dviejų veiksnių: šilumos kilovatvalandės kainos ir suvartoto šilumos energijos kiekio.

Šilumos kilovatvalandės kaina yra nustatyta ir taikoma vienoda visiems vieno šilumos tiekėjo vartotojams. Daugiabučio namo suvartojamos šilumos kiekis priklauso nuo trijų faktorių: namo būklės, temperatūrinio šilumos tiekimo režimo ir oro temperatūros. Net ir esant tai pačiai lauko temperatūrai, daugiabučio namo šilumos suvartojimas gali kisti dėl likusių dviejų faktorių (galbūt per metus kai kuriuose butuose buvo prijungti papildomi radiatoriai ir taip išbalansuota vidaus šildymo sistema, dėl ko vienuose butuose buvo šalčiau, bet siekiant užtikrinti visiems higienos normas atitinkantį šildymą, į namą paduota daugiau šilumos ir pan.).

Konkretaus daugiabučio namo šilumos suvartojimo augimo analizę turėtų pateikti namo administratorius ir pasiūlyti sprendimo būdus, kaip sumažinti šilumos poreikį. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 245 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,