Mano Gargždai„Jaunimo linijos“ vadovas: su depresija susiduriame dažniau, nei esame linkę pripažinti

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Corbis nuotr. Asociatyvi Corbis nuotr.

     Emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija" startuoja su kampanija „Padovanok ausį", kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Kampanijos tikslas – suteikti galimybę kiekvienam būti išgirstu.

 

     „Jaunimo linijos" vadovas psichologas dr. Paulius Skruibis sako, kad su depresija ir įvairiais emociniais sunkumais mes susiduriame žymiai dažniau, nei esame linkę pripažinti. „Daugelį problemų galime įveikti patys, ypač, jei aplink yra palaikančių žmonių. Jeigu išgyvename depresiją, svarbu kreiptis pagalbos į specialistus – psichologus ar psichiatrus. Tačiau net ir sulaukiant tinkamos profesionalų pagalbos, emocinio palaikymo poreikis išlieka aktualus, - pasakoja kampanijos iniciatorius P. Skruibis.

 

     Anot jo, kampanija „Padovanok ausį" yra skirta visiems jauniems žmonėms, nes sunkumai, depresija gali ištikti kiekvieną ar jo artimąjį. „Visi turime draugų, kuriems teko išgyventi sunkias akimirkas. Galbūt mes to net nežinojome ar nepastebėjome, nes neretai depresija slepiasi po besišypsančiais veidais. Tuo tarpu mūsų draugai nėra tikri, kad gali su mumis pasidalinti savo išgyvenimais, bijo pasirodyti silpni, nenori varginti savo problemomis, nerimauja, ar bus suprasti", - apie problemą sako „Jaunimo linijos" vadovas.

 

     Kampanijos „Padovanok ausį" tikslas - suteikti galimybę kiekvienam būti išgirstu. Socialiniuose tinkluose žmonės jau dabar dalinasi virtualiomis ausimis, taip parodydami, kad jie nėra abejingi artimųjų problemoms ir yra pasiryžę patys išklausyti arba sunkią akimirką ragina kreiptis į „Jaunimo linijos" savanorius.

 

     Padovanoti ausį ar tiesiog paremti „Jaunimo liniją" galima skambinant trumpuoju numeriu 1407 (auka - 2,9 Eur) arba internetinėje svetainėje adresu: www.padovanokausi.lt. Čia taip pat yra platesnės informacijos apie kampaniją ir depresiją bei patarimų, kaip sunkią akimirką padėti sau ir kitam.

 

     Ženkliai prie paramos prisidėjo bei daug ausų padovanojo ir telekomunikacijų bendrovė „TEO LT". Jie jau 13 metų yra „Jaunimo linijos" rėmėjai. Kampaniją įgyvendinti padeda Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas.

 

     Emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija" jau beveik ketvirtį amžiaus padeda jauniems žmonėms telefonu bei internetu teikdama emocinę pagalbą 24/7. Savanoriai negauna jokio finansinio atlygio už savo darbą, tačiau „Jaunimo linijai" reikalingos lėšos savanorių mokymams, koordinavimui bei darbo sąlygoms užtikrinti. Valstybė padengia trečdalį išlaidų, o pusė sumos surenkama iš privačių įmonių bei asmenų. Nepaisant to, kad per paskutinius kelis metus „Jaunimo linijos" emocinė parama tapo keturis kartus labiau pasiekiama, skambučių vis dar sulaukiama daugiau, nei tarnyba turi galimybių atsiliepti. „Jaunimo linija", startuojanti su kampanija „Padovanok ausį", tikisi ne tik atkreipti dėmesį į jaunimo emocines problemas, bet ir surinkti lėšų, reikalingų savanorių darbui.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 185 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,