Mano GargždaiVidinio grožio puoselėjimas – ne nauja mada, o kelias į laimę

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Nuotraukoje – Justina Ližaitenė. Stasio Žumbio nuotr.  Nuotraukoje – Justina Ližaitenė. Stasio Žumbio nuotr.

     Moterys turėtų negailėti tiek pat laiko, kiek jo skiria savo išvaizdai, užsiimti ir vidinio grožio priežiūra. „Esu įsitikinusi, jog moterims vienodai svarbus yra ir išorinis, ir vidinis grožis. Deja, neretai pastarąjį apleidžiame, o paskui suprantame, jog gyvenime kažko trūksta. Todėl kuo anksčiau ir reikia pradėti rūpintis savo emocijomis, jausmais, nes juk tai, kas yra viduje, atsispindi ir išorėje", – įsitikinusi ajurvedos centro „SPA Shanti" vadovė Justina Ližaitienė.


     Ji yra pirmą kartą Lietuvoje vyksiančios konferencijos „Vidinio grožio puoselėjimas" organizatorė. Konferencija vyks parodoje „Grožis 2015", Klaipėdoje, „Švyturio arenoje", spalio 10 dieną.

     Šioje konferencijoje pranešimus įvairiomis temomis, kurios skirtos vidinio grožio puoselėjimui, skaitys aštuoni lektoriai.

     „Neabejoju, jog tokia konferencija tikrai reikalinga, o joje gauta informacija bus naudinga ne tik kiekvienai moteriai, bet ir vyrams. Esmė ta, kad gyvenimo tempas nuolat spartėja, vis bėgame, bėgame, kol vieną dieną suprantame, kad nesame laimingi, kad kažko trūksta. Pasistengsime padėti suprasti, kaip gilintis į savo vidinį „aš", kad gyvenime vyrautų harmonija", – kalbėjo J. Ližaitienė.

     Kiekvieną dieną dažna moteris nemažai dėmesio skiria savo fiziniam grožiui – pasidažo, susitvarko plaukus, madingai apsirengia. „Tačiau vakare namuose makiažą moteris nusiprausia, o tada ir pamato tikrąjį savo veidą – ar akys spindi, ar paakiai nėra pajuodę. Nuo savo vidinės savijautos, emocijų, jausmų, išgyvenimų niekur nepabėgsime, todėl reikia mokėti su jais taip tvarkytis, kad jie teiktų laimę, o ne keltų nuolatinį nuovargį ir nerimą", – pabrėžė pašnekovė.

     Paklausta, kaip veikli moteris, kurios kiekviena dienotvarkės minutė yra užimta, dar galėtų rasti laiko ir vidinio grožio puoselėjimui, J. Ližaitienė tikino, jog tiesiog reikia persidėlioti prioritetus.

     „Vidinio grožio puoselėjimui laikas yra svarbiausias, o jo neįmanoma nusipirkti, bet galima rasti ir įtemptoje dienotvarkėje. Net ir geriant rytinę kavą, galima sau užduoti klausimą, ar tai, ką veiksiu visą dieną, teiks man laimę, ar tai yra svarbu. Ką daryti, kad nerimo, streso būtų kuo mažiau?" – patarė pašnekovė.

     Tačiau ji pripažino, jog net ir uždavus sau šiuos klausimus, vis tiek tenka eiti į darbą, nors jis ir nemielas, bet reikia pinigų.
„Vis tiek tikiu, jog kai tie klausimai, jei jie sau užduodami kasdien, gali įkvėpti ir pokyčiams. Pavyzdžiui, gal reikia pakeisti darbą, o gal pasvarstyti, kaip savo pomėgius paversti pelną nešančia veikla. Manau, jog visada yra išeitis, tik reikia rasti atsakymus. O jie gimsta tada, kai sau užduodame tinkamus, nors ir nepatogius, klausimus", – kalbėjo J. Ližaitienė.

     Vienas paprasčiausių pratimų, kurį ji pasiūlė, yra toks, jog atsisėdus į automobilį važiuoti į kokį nors susitikimą ar tvarkyti kitų reikalų, galima tiesiog pasėdėti penkias minutes ir savęs paklausti: ar man tikrai būtina ten važiuoti, ar tai suteiks man laimės, ar skirtas laikas bus efektyviai panaudotas. „Tada gali gimti atsakymas, jog geriau atšaukti susitikimą, o laiką skirti su savo vaikais pašėlti parke. Visi turime galimybę rinktis. Visi mes turime prigimtinę teisę būti laimingi ir norime tokie būti, reikia tik išmokti bendrauti su savimi, save vertinti", – tikino J. Ližaitienė.

     Jos teigimu, moterims, norinčioms atsipalaiduoti, pabėgti nuo nerimo, nebūtina eiti į brangų sporto klubą. „Galima į svečius pasikviesti artimų draugių, mamą, kuriai galima išsiverkti ant peties, pasidžiaugti tuo, kas gera. Kiekvienai moteriai reikia energijos iš kitų moterų, todėl tokie susitikimai svarbūs, o tada ir į darbą bus lengviau eiti", – kalbėjo pašnekovė.

     Pati ji jau daugelį metų gilinasi į vidinį žmonių pasaulį, vidinio grožio puoselėjimą. „Seniai supratau, kad visų mūsų vidiniai ištekliai yra neišsenkantys, tik nemokame jų rasti, atskleisti. Todėl ir kviečiu visus į konferenciją, kurioje bus pateikta daug atsakymų. Savo vidiniu pasauliu turime rūpintis kasdien, nes emocijų, jausmų ignoravimas gali baigtis tuo, jog prireiks gydymo. Stresas ir nerimas yra neigiami jausmai, bet juos galima kontroliuoti, o tada ir akys spindės laime", – įsitikinusi J. Ližaitienė.

     Konferencija „Vidinio grožio puoselėjimas", kuri Lietuvoje iki šiol neturi analogų, ir rengiama tam, kad moterys žengtų pirmą žingsnį suprasti, jog žmogus nėra tik fizinis kūnas. „Vidinis grožis yra vidinė harmonija, pusiausvyra tarp įvairių emocijų. Juk kiekvienas esame matę moterų, kurios ir be makiažo atrodo puikiai, spinduliuoja ramybę, jaukumą, švarą. Galima net neabejoti, jog tokio žmogaus vidinis grožis yra nepriekaištingas, o jis tada matosi ir išorėje", – kalbėjo J. Ližaitienė.

     Konferencijoje „Vidinio grožio puoselėjimas" pranešimus skaitys aštuoni lektoriai. Tarp jų – „Žolynų namų" įkūrėja Rasa Buslavičienė, kuri papasakos, kaip mus supančius augalus panaudoti virtuvėje, vonioje ir savipagalbai, koučingo trenerė Justina Vasilevičiūtė kalbės apie traukos dėsnį ir apie tai, kaip svajones paversti realybe, Darius Rutkys papasakos, kas yra transcendentinė meditacija, kurios užsiėmimų metu žmogus patiria unikalią „budrumo ramybėje" būseną, kai kūnas visiškai atsipalaiduoja, o protas išeina už savo aktyvumo ribų ir pasiekia absoliučios ramybės ir visiško sąmoningumo būseną.

     Sandra Varanavičė, „Emocijų higienos studijos" ekspertė, supažindins su emocinio intelekto svarba ir padės atrasti vieną paprastą būdą jį lavinti kasdien tam, kad lengvai taptume savo emocijų ir minčių virtuozėmis. Artūro Dabkevičiaus paskaitoje bus galima sužinoti, kad auras turi ne tik šventieji, bet kiekvienas iš mūsų: kokia ji, kas ji?

     „Damų akademijos" vadovė Vaida Bengardavičienė papasakos, kaip šiame beprotiškai skubančiame pasaulyje būti ramiai ir laimingai.

     Visą konferencijos programą galima rasti internete: http://paroda-grozis.lt/konferencija.

 

     Paroda „Grožis 2015" Klaipėdoje, „Švyturio arenoje" vyks spalio 9-11 dienomis. Daugiau informacijos apie ją galima rasti internete: www.paroda-grozis.lt arba „Facebook" paskyroje „Parodos Klaipėdoje".

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 169 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,