Mano GargždaiŠaltojo sezono mados tendencijos: minimalizmas ir jaukūs mezginiai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

     Šį rudenį ir žiemą madingos norinčios būti moterys neprivalo iškuopti savo spintos, viską išmesti ir prisipirkti naujų daiktų. Ir šiemet madingi bus tamsių spalvų paltukai, o ryškią megztą suknelę ar megztinį ir džinsus apsivilkusios dailiosios lyties atstovės taip pat bus stilingos.


     „Pagaliau į madą grįžo minimalizmas – aiškūs drabužių siluetai ir aiškios tekstūros, pavyzdžiui, kailis, oda. Tai reiškia, jog mažės perteklinis vartojimas. Vyrauja brangesni audiniai, todėl daiktai bus labiau vertinami, jų žmonės turės mažiau. Pati asmeniškai kuriu tokius drabužius, kuriuos būtų galima naudoti universaliai. Todėl man ypač džiugu, jog tas perteklinis vartojimas mažėja", – teigė dizainerė, prekės ženklo „Bis A Bis" kūrėja Agnė Biskytė.

     Jos teigimu, spalvų gamoje šį sezoną didelių pokyčių taip pat nenumatoma. „Žiemą viršutiniai drabužiai yra niūresnių, prislopintos žemės spalvų, pastelinių tonų. Ryškios spalvos nukeliauja tik į detales. Šaltuoju sezonu taip jau yra, kad, matyt, žmonės labiau gilinasi į save, todėl jų aprangoje ir vyrauja niūresnės spalvos. Tačiau pastaruoju metu madingiausios yra individualybės, turinčios savo stilių. Jos gali rinktis ir ryškias spalvas ir niekas jų neapkaltins, kad yra nemadingos", – tendencijas įvardijo A. Biskytė.

     Ryškias spalvas aukštino ir dizainerė Rūta Sakalauskaitė, prekės ženklo „Beleberda" kūrėja. „Siūlyčiau drąsius derinius. Pavyzdžiui, violetinę, mėlyną, indigo, smaragdinę spalvas. Suprantu, jog rudenį ir žiemą esame įpratę būti niūrūs, rengtis tamsių spalvų drabužiais. Tačiau, jei apsirengsime ryškiai, tuomet ir sau, ir kitiems nuotaiką pakelsime", – įsitikinusi R. Sakalauskaitė.

     Todėl ji ir patarė nebijoti spalvų. Jei klasikinis paltukas yra pilkas ar juodas, prie jo bent jau reikėtų priderinti ryškią rankinę, pirštines ir šaliką.

     „Šį rudenį ir žiemą vėl karaliaus mezginiai. Džiugu, jog ir Lietuvoje jau galima įsigyti vis daugiau originalių megztinių, puoštų įvairiais raštais pynėmis, suknelių, net kelnių. Vienas populiariausių derinių šaltąjį sezoną turėtų būti didelis ryškus megztis, kojas išryškinantys aptempti džinsai, nevaržantys paltai ir batai „traktoriukai". Aišku, jei stilius privalo būti klasikinis, reikėtų rinktis kitokį derinį, tačiau vis tiek galima puoštis mezginiais, nes jie ir jaukiai atrodo, ir yra praktiški, mat šildo", – teigė pašnekovė.

     Ji priminė, kad nepamiršti derėtų ir papuošalų. „Man gražu, jog vis dar madingi masyvūs papuošalai, pavyzdžiui, vyriško stiliaus laikrodžiai", – kalbėjo R. Sakalauskaitė.

     Ji įsitikinusi, jog kiekvienas žmogus gali atrodyti madingai, nepaisant to, kokios tais metais vyrauja tendencijos.
„Svarbiausia, jog pats žmogus jaustųsi patogiai. Ir svarbu yra ne madinga, o stilinga. Todėl šį šaltąjį sezoną reikėtų turėti porą standartinių daiktų, o visa kitą galima priderinti ir suderinti. Viena ryški detalė klasikinį paltuką gali paversti visai kitokiu. Susidraugaukime su spalvomis, nebijokime būti ryškūs, nevaržykite savęs", – patarė R. Sakalauskaitė.

     Jos ir kitų Lietuvos dizainerių kūryba bus pristatyta Klaipėdoje, „Švyturio arenoje", spalio 9-11 dienomis vyksiančioje parodoje „Grožis 2015".

     Paskutinę parodos dieną, spalio 11-ąją, ir vyks madų instaliacijų šou/kolekcijų pristatymai „Mados sūkuriai". Nuostabiame renginyje scenoje bus galima išvysti lietuvių dizainerių kurtas rudens/žiemos kolekcijas bei pamatyti parodos dalyvių atvežtas rūbų kolekcijas. Renginiui kuriamos scenografijos, instaliacijos, ruošiami modeliai, speciali muzika. Šiame renginyje šventę kartu su visais parodos dalyviais ir lankytojais kurs dizaineriai „LT -Identity", Rūta Sakalauskaitė, Agnė Biskytė, Benas Bogušas ir kiti.

 

     Paroda „Grožis 2015" Klaipėdoje, „Švyturio arenoje" vyks spalio 9-11 dienomis. Daugiau informacijos apie ją galima rasti internete: www.paroda-grozis.lt arba „Facebook" paskyroje „Parodos Klaipėdoje".

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 164 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,