Mano GargždaiHelovino stalui: raganų piršteliai, moliūgų pyragas ir monstriški keksiukai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„Raganos piršteliai" „Raganos piršteliai"

      Liko vos diena iki mistiškojo Helovino ir nors ne visi lietuviai linkę šią šventę paminėti, tačiau tiek jaunimui, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms tai dar viena proga nustebinti savo artimuosius ar bičiulius teminiu vakarėliu. Šiurpūs kostiumai, dekoracijos, išskirtinai paserviruotas stalas ir heloviniški patiekalai – tai pagrindiniai akcentai, kurie padės sukurti unikalaus vakaro nuotaiką.


      Ritualinės jungtys tarp maisto ir mirusiųjų kilusios nuo seniausių laikų ir įsitvirtinusios įvairių šalių kultūrose. Tai prasidėjo kaip pagoniški ritualai, o vėliau buvo įtraukti į katalikų religiją. Receptai ir ritualai plėtojosi pagal vietos kultūrą ir virtuvę.

     Štai senovės Egipte mirusieji buvo laidojami su medaus pyragu, kad turėtų ką valgyti pomirtiniame gyvenime. Siciliečiai pasveikindavo mirusiuosius savo tradiciniais patiekalais cartocci ir tatu. Na, o amerikietiškosios Helovino tradicijos, prasidėjusios XX a., joms pradžią davė senovės Keltų tautų papročiai. Lapkričio 1-ąją keltai degindavo laužus, buvo tikima, kad sieloms, kurios išėjo per paskutiniuosius 12 mėnesių anapilin, būtent tą naktį suteikiama amžinybė. Naktį prieš šią šventę keltai tradiciškai kepdavo pyragus ir jais vaišindavo į jų namus užsukusius lankytojus prašydami, kad šie pasimelstų už jų artimųjų sielas. Jie taip pat savo namų langus padabindavo iš daržovių pagamintais žibintais, taip sveikindami vaiduoklius ir paklydusias sielas. Dažniausiai žibintams naudotas moliūgas, iš jo išskaptuotos minkštosios dalies būdavo kepami įvairiausi pyragai.

      Štai keletas receptų jūsų teminiam Helovino vakarėlio stalui. Receptai ypač paprasti, tad juos ruošdami daug laiko nesugaišite, tačiau gerokai nustebinsite savo svečius.


„Raganos piršteliai"
Sudedamosios dalys:
2,5 stiklinės „Kauno Grūdų" „Ekstra" kvietinių miltų
250 g sviesto
1 stiklinė cukrus
1 kiaušinis
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
1 arbatinis šaukštelis druskos
100 g šokolado
0,5 stiklinės migdolų

 

Paruošimo būdas:
Sumaišykite cukrų, sviestą, kiaušinį ir vanilinį cukrų. Suberkite miltus, druską ir išminkykite tešlą. Tešlą padėkite į šaldytuvą 30 minučių. Tuomet ją padalinkite į vienodas dalis ir formuokite piršto formos sausainius. Ant riebalais išteptos arba kepimo popieriumi išklotos skardelės dėkite suformuotus sausainius. Peiliu padarykite kelis negilius įpjovimus. Ištirpinkite šokoladą ir ant kiekvieno sausainio uždėkite juo pateptą migdolą. Sausainius orkaitėje kepkite 15 min. 180 – 200 laipsnių temperatūroje, kol gražiai paruduos.

 

Pyragas su moliūgais ir varške
Pagrindui:
1 vnt. „Kauno Grūdų" miltinio mišinio keksui
210 ml vandens
200 g tarkuoto moliūgo
145 ml aliejaus
Varškės sluoksniui:
500 g 9 proc. varškės
250 g 30 proc. grietinės
100 g cukraus
1 kiaušinis
50 g krakmolo


      Paruošimo būdas:

Supilkite kekso mišinį į dubenį. Įpilkite vandens, aliejaus ir sudėkite tarkuotą moliūgą. Išmaišykite tešlą iki vienalytės masės ir supilkite į kepimo popieriumi išklotą formą. Pertrinkite varškę su cukrumi, grietine, kiaušiniu ir krakmolu, palikite pastovėti 10 minučių ir sudėkite į kepimo formą ant paruošto pagrindo. Kepkite apie 40-50 min. 180-200 laipsnių temperatūros orkaitėje, kol paviršius gražiai paruduos, o vidus nebus skystas (tikrinti mediniu pagaliuku). Iškepusį ir atvėsusį pyragą pabarstyti cukraus pudra.


Monstriški keksiukai

Jeigu savo Helovino stalui norite suteikti daugiau žaismingumo ir sukelti mielą šypsnį savo šeimos narių ar bičiulių veiduose, išbandykite keksiukų receptą, kuriuos galite dekoruoti pačiais heloviniškiausiais atributais.

Keksiukus išsikepti galite iš „Kauno Grūdų" šokoladiniams keksiukams skirto miltinio mišinio (iš 1 pakuotės, kurioje yra 470 g miltinio mišinio, iškepsite 12-15 keksiukų). Jį reikia supilti į dubenį, įpilti 210 ml vandens ir 145 ml aliejaus. Išmaišyti tešlą iki vienalytės masės. Tešlą išpilstyti į keksiukų formeles, kurios gali būti išteptos aliejumi arba į jas įdėtas specialus kepimo popierius. Keksiukus kepkite 20-30 min. iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškepusius keksiukus ataušinkite ir tada galite dekoruoti.

 

Keksiukai šikšnosparniai: tokius keksiukus papuoškite kepurėle, pagaminta iš cukrinės masės (baltos arba juodos). Šikšnosparnio veidukui ir sparnams pagaminti panaudokite tempo arba bet kuriuos kitus sausainius.

Keksiukai voriukai: papuošimui naudokite šokoladą, šokoladinius pabarstukus, obuolinius guminukus kojoms, baltą cukrinę masę ir saldainiukus akims ir nosims.

Keksiukai su moliūgėliais: juos dekoruokite sviestiniu kremu, kurį pagaminti galite iš 400 g sviesto, 100 g cukraus pudros, 100 g saldinto sutirštinto pieno. Darant oranžinį kremą papildomai reikia įdėti oranžinių maistinių dažų. Moliūgėlius pagaminsite iš cukrinės masės, žalių ir oranžinių maistinių dažų. Šiuos keksiukus dar galite apibarstyti spalvotais šokoladiniais saldainiukais.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 240 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,