Mano GargždaiSkelbia akciją „STOP bakterijoms!“

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Corbis nuotr. Asociatyvi Corbis nuotr.

     Viena dažniausia apsinuodijimų priežastis – netinkamai tvarkomas maistas viešojo maitinimo įmonėse, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia akciją „STOP bakterijoms!" ir ypatingą dėmesį skirs darbuotojų asmens higienai.

 

     Lapkričio mėnesį VMVT inspektoriai planinių patikrinimų metu įvairių miestų ir rajonų restoranuose, kavinėse, užkandinėse nuo darbuotojų rankų ims mėginius. Bus tiriama, ar nėra salmonelių, stafilokokų ir žarnyno bakterijų E. coli.

     Be to, inspektoriai vertins bendrąją viešojo maitinimo įmonių darbuotojų asmens higieną – kokios yra jų rankos, ar nedėvimi žiedai, ar švarūs drabužiai, pakanka priemonių rankoms plauti, personalas pasitikrinęs sveikatą ir t.t.

     Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje 2014 m. bakterijų sukeltomis ligomis (salmonelioze, kampilobakterioze, šigelioze ir kt.) susirgo daugiau kaip 2 300 žmonių, kai kurie – pavalgę restorane, kavinėje ar užkandinėje.

     „Tikrindami viešojo maitinimo įmones VMVT inspektoriai nustato 9 proc. personalo higienos pažeidimų. Taigi, labai svarbu, kad žmonės dirbantys viešojo maitinimo įmonėse ypatingą dėmesį skirtų higienai ir suprastų, kad nuo jų priklauso, ar vartotojus pasieks saugus ir kokybiškas maistas. VMVT inspektoriai ne tik tikrins restoranus, kavines, užkandines, bet ir jų darbuotojams primins, kaip tinkamai įgyvendinti higienos reikalavimus", – sako VMVT direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 645 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,